Josip Tolić • subota, 02.11.2013.

Popodnevni subotnji program desetog kola Premiershipa ponudio je šest utakmica u kojima je jedinu gostujuću pobjedu ostvario Manchester United, i to kod Fulhama 1:3. Njegov gradski rival City bio je iznimno raspoložen u ogledu protiv Norwicha zabivši čak sedam golova uz nijedan primljeni, dok je WBA također obradovao svoje navijače domaćim slavljem nad Crystal Palaceom (2:0). Hull City izvukao je tri boda minimalnom pobjedom nad Sunderlandom koji je dobio čak dva crvena kartona, dok su bodove podijelili West Ham i Aston Villa (0:0) odnosno Stoke City i Southampton (1:1).

Manchester City nije bio nimalo milosrdan prema nogometašima Norwicha u susretu desetog kola Premiershipa na Etihadu. Izabranici Manuela Pellegrinija slavili su čak 7:0 nad nesretnim Kanarincima koji će biti upisani u povijesne knjige kao momčad protiv koje su Građani upisali svoju najveću pobjedu u premijerligaškoj eri, ujedno izjednačivši rekordna slavlja iz 1936. i 1968. godine u elitnom razredu engleskog nogometa.

Golijada je počela u 16. minuti nesretnim autogolom Johnsona, a svega četiri minute potom Silva na dodavanje Agüera postavlja 2:0. Domaćin tu nije stao i do poluvremena je zabio još dvaput; u 25. poentirao je Nastasić, dok je četvrti gol u mreži gostiju zabio Negredo poslije klasične malonogometne akcije.

Umijeće izvođenje slobodnih udaraca ponovno je pokazao Yaya Touré pogotkom za 5:0 poslije sat vremena igre, stigao je zabiti i Agüero poslije neuspjelog čišćenja obrane žuto-zelenih, a konačan rezultat postavio je Edin Džeko odmjerenim udarcem četiri minute prije kraja. City je ovom pobjedom, osim rekorda, zaradio i četvrtu poziciju na ljestvici.

Njegov najljući rival Manchester United polako se, čini se, oporavlja od igračke i rezultatske krize upisavši treću pobjedu u četiri nastupa na gostovanju na Craven Cottageu 1:3. Zanimljivo je da su tri pogotka Vragova pala u razmaku od svega 12 minuta. U 10. je domaćine otvorio Antonio Valencia na dodavanje Rooneyja, a deset minuta potom akciju po istoj strani lijepo završava Robin van Persie udarcem u bliži kut.

Kada je nepune dvije minute potom Rooney zavio stadion u crno golom za 0:3 poslije sjajnog dodavanja Van Persieja, činilo se da Cottagersima prijeti pravi potop. Ipak, domaćini su se uspjeli pribrati i u nastavku zaključali vrata, a i zabili počasni pogodak. Zabio ga je Aleksandar Kačaniklić, no najzaslužniji je ipak bio Rooney kojega je lopta pogodila odlazeći prema vratima i ostavila nemoćnog Davida de Geu.

Pomalo neočekivan gubitak dva boda zadesio je sastav Southamptona na gostovanju kod nejakog Stoke Cityja uz nevjerojatan pogodak Asmira Begovića. Bosanskohercegovački reprezentativni čuvar mreže zabio je već u 13. minuti utakmice izbivši loptu sa svog peterca koja je preletjela cijelu gostujuću obranu i prevarila vratara Sotona Artura Boruca.

Od hladnog tuša na početku utakmice gosti se nisu mogli lako oporaviti. Istina, tri minute prije predaha Rodríguez je vratio stvari na početak zabivši za 1:1, ali nastavak nije ponudio golove i Stoke je došao do svog devetog, a Southampton 19. boda u sezoni. Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta u obrani gostiju.

Neočekivanih trenutaka bilo je i u ogledu Hulla i Sunderlanda na stadionu Kingston Communications. Carlos Cuéllar zapaprio je vlastitom vrataru nespretnom intervencijom u 25. minuti kojom je doveo domaćina u vodstvo, a nemile scene dogodile su se u nadoknadi prvog dijela kada su na prijevremeni tuš poslani Cattermole i Dossena dobivši izravne crvene kartone. Tigrovi u nastavku to nisu uspjeli nadograditi novim pogocima, no i ovaj jedan bio im je dovoljan za skok na desetu poziciju na ljestvici, dok je Sunderland ostao pretposljednji sa svega četiri osvojena boda.

Prekid od tri utakmice bez pobjede uspio je napraviti i West Bromwich Albion slavljem nad Crystal Palaceom 2:0. Pogoci su padali u završnicama poluvremena, a strijelci su bili Berahino te McAuley. Jedini ogled bez pogodaka odigrali su West Ham i Aston Villa na Upton Parku. Mladen Petrić nije bio u konkurenciji za nastup kod Čekićara.

• Obrisan korisnik03.11.2013. u 19:55
    ako je još dijete,šta onda igra za seniore?
  • Obrisan korisnik03.11.2013. u 14:03
    budi se div
  • Obrisan korisnik02.11.2013. u 21:07
    Dijamant.
  • Obrisan korisnik02.11.2013. u 21:01
    žao mi lovrenovih jer bi i ovu utakmicu prošli bez gola da nije one sramote. i još bolje bili bi drugi bez toga.
  • Obrisan korisnik02.11.2013. u 20:30