Real Madrid
Real Madrid 5:1 Real Sociedad
Real Sociedad

Kristijan Musa • subota, 09.11.2013.

Subotnji program 13. kola španjolske Primere su na Santiago Bernabeu otvorili madridski Real i njihovi imenjaci iz San Sebastiana. Kraljevski klub je od samog početka diktirao tempo igre te nakon prvih 45 minuta imao čak četiri pogotka prednosti. Gosti su zaigrali bolje u nastavku, no momčad Carla Ancelottija rutinski je privela susret kraju…

Na svom Santiago Bernabeu Real Madrid je ugostio Real Sociedad. Već od samog početka su domaći krenuli agresivnije u utakmicu te htjeli u ranoj fazi utakmice ostvariti vodstvo. Nakon nekoliko dobrih prilika, u 12. minuti Karim Benzema dodaje Cristianu Ronaldu, koji bez problema pogađa za 1:0. Za šest minuta su domaći udvostručili svoje vodstvo, dok su Ronaldo i Benzema ovoga puta zamijenili uloge. Ronaldo je probio po lijevom boku, poslao povratnu loptu, koju je francuski reprezentativni napadač pospremio u mrežu gostiju.

Domaćini su nastavili igrati napadačku igru te su odmah zahtijevali i treći pogodak. U 26. minuti Cristiano Ronaldo je prešao protivničkog čuvara, dok je njegovu loptu upućenu prema petercu Real Sociedada rukom zaustavio Markel Bergara. Glavni sudac utakmice Juan Martinez Munuera je bez razmišljanja pokazao na bijelu točku. Precizan realizator kaznenog udarca bio je Ronaldo. Do odlaska na odmor domaći su uspjeli postići još jedan pogodak. U 36. minuti Gareth Bale asistira za Samija Khediru, koji trese mrežu gostujućeg vratara Brava.

Gosti su htjeli što prije smanjiti rezultat te spriječiti apsolutni debakl u Madridu, tako da je trener Jagoba Arrasate obavio sve tri izmjene do 60. minute. Upravo nakon što je izvršio posljednju izmjenu, kreirana je lijepa akcija za Antoinea Griezmanna, koji pogađa mrežu Diega Lopeza te smanjuje na 4:1. Gosti su imali još nekolicinu prilika i poluprilika, da još smanje zaostatak, no kako nisu na vrijeme iskorištavali svoje prilike, uslijedila je kazna na drugoj strani travnjaka.

U 76. minuti Cristiano Ronaldo je iz slobodnog udarca upisao svoj hat-trick te sad predvodi listu strijelaca Primere s 16 postignutih golova. Njegov pogodak bio je ujedno i posljednji na utakmici te je madridski Real upisao nova tri boda pobjedom 5:1 i učvrstio se na trećem mjestu na ljestvici. Real je pak imao još par prilika za uvjerljiviju pobjedu, a najbolju od njih tik pred kraj susreta nije iskoristio Alvaro Morata.

Hrvatski reprezentativac u redovima Kraljevskog kluba, Luka Modrić odigrao je vrlo dobrih 90 minuta. Modrić je sudjelovao u gotovo svim ozbiljnim akcijama svoje momčadi, uputio lopte koje su pokretale akcije, nakon kojih su golovi i postignuti, dok je sredinom nastavka uputio i jedan kvalitetan udarac, ali ga je vratar Bravo uspio obraniti.

Madridski Real ovom pobjedom trenutno ima 31 bod, dva manje od gradskog rivala Atletica, a tri manje od Barcelona, ali ipak uz utakmicu više. Real Sociedad je pak na sedmom mjestu s 17 bodova, dok će sasvim sigurno pasti za koju poziciju, nakon što se kompletira 13. kolo. U narednom kolu će pak Real Madrid u goste Almeriji, dok će Real Sociedad ugostiti Celtu.

• Obrisan korisnik10.11.2013. u 18:17
    Dobro, meni je bitna potrošnja lopti tebi nije. Opet doprinos igri je kod Ronalda lošiji, golo gledanje golgeterstva obojica izvanredni.Mislim da je još jedna stvar u glavama ljudi koji glasaju, a to je i doprinos trofejima koje klub osvaja zato i mislim da Ribery ima dobre šanse osvojit zlatnu... [više na forumu]
  • Vugi710.11.2013. u 17:45
    Nije uopće stvar u tome tko kako zabija, nego činjenica da ti pokušavam reći da Ronaldo puno više puca izvana od Messija. A baš nije isto pogoditi okvir gola sa 30m i sa 15m. I zato je taj podatak po meni potpuno nebitan. Broje se golovi, a sad hoće li Ronaldo zabiti 50 golova iz 150 udaraca ili iz... [više na forumu]
    Vugi7
  • Obrisan korisnik10.11.2013. u 13:49
    Ja sam da argumente u okviru brojeva, a sad ti objasni bolje.A ovo sa 30 metara ja tebe mogu pitat koliko često Ronaldo zabija lobom, koliko često predribla 3,4 igrača pa zabije?Ili ni dribling ili pas nisu odlika klase? Za pucat izbliza treba igrom suigrača ili vlastitim driblingom doc u priliku... [više na forumu]
  • Vugi710.11.2013. u 11:51
    Ti si kralj trolanja... Zamisli, messi ima bolji postotak. Pa normalno da ima kad puca samo kad uđe u 16m, kao i cijela Barca. Oni tako igraju. Ronaldo puca čim dobije priliku za šut. Kad je Messi zabio sa 30m gol, a da nije slobodnjak neki? Za mene su te brojke potpuno nebitne jer su 2 stila igre... [više na forumu]