Bilbao i dalje u potrazi za prvom pobjedom, Hrvati neučinkoviti

Branimir Korać • nedjelja, 10.11.2013.

Peto kolo španjolskog prvenstva otvoreno je s tri susreta momčadi iz donjeg dijela ljestvice. I nakon petog kola jedina momčad bez pobjede bit će Bilbao Basket koji je poražen i kod Gipuzkoe...

Cajasol je na svom parketu ugostio momčad Fuenlabrade. Oba sastava su u peto kolo ušla s po jednom pobjedom i tražila su bijeg iz najugroženije zone. Bolje su utakmicu otvorili gosti koji su poveli nakon prve dionice s 20:11, imali su i velikih 28:13, ali u drugom poluvremenu uslijedio je preokret. Cajasol je zaigrao puno bolje u obrani i uspio na kraju doći do komotne pobjede 74:60.

Već poslovično najbolji kod Cajasola bio je Tomaš Satoransky s 15 poena (7/10), a Scott Bamforth je dodao deset poena (3/9) i osam skokova. Kod Fuenlabrade Andy Panko je upisao 18 poena (7/14) i sedam skokova, a James Feldeine 13 poena (5/11).

Vrlo slična situacija bila je i u dvoboju između Joventuta i Rio Nature Monbus. I ovdje su obje momčadi imale po jednu pobjedu, a i ovdje su gosti imali lijepu prednost na poluvremenu da bi sve to izgubili u nastavku susreta.

U pobjedi 70:63 Joventut su predvodili David Joseph s 21 poenom (8/18) i šest skokova, a Tariq Kirksay je dodao deset poena (3/10) i pet skokova. Kod Rio Nature Michael Muscala je ubacio 17 poena (6/11) i uhvatio čak 16 skokova dok je 17 poena dodao i Nicolas Minnerath (6/8). Mario Delaš je za 18 minuta ubacio šest poena (1/4 za dva, 1/1 za tri).

Posve neočekivano jedina momčad bez pobjede nakon pet kola je Bilbao. Peti poraz upisan je na gostovanju kod Gipuzkoe koja je bila bolja s 83:71. U još jednom razočaravajućem nastupu Bilbaa, od samog početka ništa nije štimalo u njegovoj igri i Gipuzkoa je potpuno kontrolirala susret svih 40 minuta.

Jason Robinson se istaknuo s 18 poena (7/11), a Raul Neto je dodao 13 poena (5/8). Kod gostiju Dairis Bertans je ubacio 17 poena (8/16), Raul Lopez 15 poena (6/12), a Axel Hervelle je uhvatio 12 skokova. Skroman učinak imali su Zoran Vrkić i Fran Pilepić, Vrkić je igrao deset minuta i ostao bez poena i šuta uz skok i asistenciju dok je bez poena ostao i Pilepić za dvije minute uz promašenu tricu.