Real i dalje dominira španjolskom ligom, Tomić predvodio Barcelonu u pobjedi

Branimir Korać • nedjelja, 10.11.2013.

S još tri susreta nastavljeno je peto kolo Lige Endese, a u ranom nedjeljnom terminu u akciji su bili španjolski predstavnici u Euroligi. Sva tri predstavnika upisala su visoke pobjede...

Košarkaši Reala nastavljaju s dominantnim nastupima u novoj sezoni. U petom kolu Lige Endese upisali su i petu pobjedu i to pregazivši na svom parketu Bruixu D'Or iz Manrese sa 111:63. S ovom visokom pobjedom Real je podignuo prosjek pobjeda u novoj sezoni španjolskog prvenstva na čak s 27.8 poena razlike po susretu.

Gosti nisu imali nikakve šanse protiv iznimno raspoloženog Reala koji je grubo kažnjavao i najmanju pogrešku i uz šut od 60 posto iz igre lako je slavio.

Posebno raspoložen bio je Nikola Mirotić koji je ubacio 28 poena (12/16) i uhvatio deset skokova dok je Sergio Rodriguez dodao 15 poena (6/10) i devet asistencija. Dontaye Draper je za devet minuta ubacio tri poena (0/1 za dva, 1/1 za tri) uz tri osvojene lopte i dvije asistencije. Kod skromnih gostiju Dominic Waters je ubacio 17 poena (7/15), a Marcus Eriksson deset poena (4/8).

Barcelona je uspješno odradila posao na svom parketu protiv Canariasa slavivši 87:71. Potencijalno neugodni gosti u dosadašnjem dijelu sezone imali su samo jedan poraz dok je Barcelona imala dosta oscilacija.

Ipak, iznenađenja nije bilo i Barcelona je glatko slavila. Odvajanje je započela u završnici prvog poluvremena, u istom ritmu je nastavila i u drugom dijelu i nije bilo nikakve neizvjesnosti.

Odličan posao odradio je Ante Tomić koji je bio prvo ime susreta. Hrvatski centar je za 21 minutu ubacio 16 poena (7/8 za dva), uhvatio sedam skokova i podijelio tri asistencije. Maciej Lampe je dodao 11 poena (4/12) i sedam skokova, a Mario Hezonja je za 12 minuta ubacio dva poena (0/1 za dva, 0/1 za tri). Kod Canariasa Nicolas Richotti je ubacio 14 poena (6/11), a Blagota Sekulić 11 poena (4/15) uz 12 skokova.

Žrtvu je pronašla Laboral Kutxa koja je do druge prvenstvene pobjede stigla svladavši u gostima slabi Valladolid s visokih 87:58. Nakon slabog početka sezone, počelo se pisati o nezadovoljstvu klupskog čelništva skupim Sergijom Scariolom i ova pobjeda će mu sigurno dosta značiti.

Valladolid nije bio konkurentan protivnik, gosti su apsolutno dominirali parketom i potvrdili su višu kvalitetu.

Fernando San Emeterio je predvodio goste s 15 poena (5/8) i 11 skokova, a Andres Nocioni je dodao 13 poena (5/10). Kod domaćina Dimitris Haritopulos je ubacio 22 poena (7/10) uz pet skokova, a Danilo Anđušić 12 poena (4/8).

• Obrisan korisnik10.11.2013. u 15:49
    Tomić opet odličan a Hezonja dobija minute. Da je ostao kod nas kalio bi se na kraju klupe. Pazili bi naši treneri da ne "pregori premlad" !! Pričalo se da Real traži Arapovića... nek briše čim mu se ukaže prilika.
  • Obrisan korisnik10.11.2013. u 15:45
    Real ima najbolju/najbržu vanjsku liniju viđenu u Europi nakon duuugo godina. Rodriguez im je rezervni play !!? A Draper i Caroll su treći bekovski par. Neviđeno. Kod nas bi bili prva opcija bez podpitanja u svim klubovima. Uz to Mirotić igra kao da ima 10 NBA sezona iza sebe !! Centri skoro da ne... [više na forumu]