Serija Fenerbahčea zaustavljena u Bursi, bolji Stipčević i društvo

Branimir Korać • nedjelja, 10.11.2013.

Fenerbahče nije uspio nastaviti seriju pobjeda i do prvog ovosezonskog poraza stigao je na gostovanju u Bursi. U petom kolu turskog prvenstva domaćin je bio bolji s 89:81...

Uz četiri euroligaške pobjede, dobre nastupe u kupu te u dosadašnjem dijelu prvenstva, Fenerbahče je ipak naišao na prvu minu. Prvi ovosezonski poraz ubilježio je tamo gdje se baš i nije očekivalo, na gostovanju kod Tofasa u Bursi.

U odličnom šuterskom danu Tofas je ubacio 14 trica i u posljednjoj četvrtini se uspio odvojiti te na kraju slaviti s 89:81.

Još početkom drugog poluvremena ništa nije dalo naslutiti da bi Tofas mogao išta napraviti u ovom susretu. Fenerbahče je kontrolirao utakmicu, vodio je s 50:35, a onda je proradio šut domaćina.

Serijom 17:4 na kraju treće i na početku četvrte četvrtine Tofas se približio na svega poen zaostatka (56:55), a utakmicu je prelomio na svoju stranu u završnici četvrtine.

U posljednje tri minute domaćin je bio smireniji i bolji i uspio je pobjeći sa 75:74 na 81:74 i tu je prelomio susret. Fenerbahče više nije uspio zaprijetiti i upisao je prvi ovosezonski poraz.

Najviše problema stvarao mu je Amerikanac Marcus Denmon s 26 poena (9/17, trica 6/10) i šest skokova, Serhat Cetin je dodao 16 poena (5/13) i sedam asistencija, a Rok Stipčević je za 26 minuta upisao 12 poena (2/2 za dva, 2/6 za tri) uz po dva skoka i asistencije.

Kod Fenerbahčea je Emir Preldžić bio najefikasniji s 18 poena (5/10) i dodao osam asistencija, Bojan Bogdanović je za 29 minuta dodao 17 poena (6/9 za dva, 1/3 za tri) i četiri skoka, a Luka Žorić je za 24 minute upisao 12 poena (4/7 za dva) uz pet skokova.

• Obrisan korisnik10.11.2013. u 15:18
    Eto sad mogu početi novu seriju. Stipčević gdje god je igrao je bio jako dobar osim u Ciboni !! Tu kao nije valjao. A Turci imaju jedno 6-7 klubova koji mogu hladno jedni druge dobiti. Dobra je to liga.