Inter porazom od Cibalije u sudačkoj nadoknadi ispustio prvo mjesto, Pomorac na vrhu

Kristijan Musa • ponedjeljak, 11.11.2013.

Pomorac iz Kostrene ponovno je preuzeo prvo mjesto na ljestvici 2. Hrvatske Nogometne Lige. Pomorac je domaćom pobjedom protiv Zeline vratio prvu poziciju lige, koju je iz ruku ispustio zaprešićki Inter. Inter je u posljednjim minutama izgubio na svom travnjaku od vinkovačke Cibalije u derbiju kola, a po mnogima i u derbiju cijelog prvenstva.

U Zaprešiću se igrao vrlo zanimljiv derbi, kojeg je osim četiri pogotka obilježila i velika nervoza kulminirana s devet javnih opomena. Gosti iz Vinkovaca poveli su nakon točno pola sata igre pogotkom Luke Kujundžije. U petoj minuti nastavka Inter je izjednačio preko Ivana Blaževića. Iako je najrealniji rezultat utakmice bio podjela bodova rezultatom 1:1, Vinkovčani su to demantirali dvama kasnim pogocima te s punim plijenom napustili Zaprešić. U prvoj minuti sudačke nadoknade za vodstvo gostiju je pogodio Hrvoje Tokić, a isti igrač tri minute kasnije postavlja konačnu pobjedu Cibalije od 3:1, kojom su se vratili na diobu prvog mjesta s Pomorcem.

Pomorac je pak slavio na svome travnjaku protiv Zeline identičnim rezultatom 3:1. Na Žuknici su domaći poveli nakon 26 minuta igre pogotkom Tomislava Labudovića, koji je samo pet minuta potom ponovno zabio za 2:0, rezultatom kojim se i otišlo na odmor. U drugom dijelu su domaći nastavili upravo ondje gdje su stali te su već nakon osam minuta nastavka povećali vodstvo na 3:0 preko Ivana Bijelića. Šest minuta prije kraja za goste pogađa Jurica Grgec s bijele točke te postavlja konačnih 3:1. Pomorac je ponovno prva momčad lige, ovoga puta pak s jednakim brojem bodova kao i drugoplasirana Cibalia.

Sesvete je na svom travnjaku remizirao s Dugopoljem rezultatom 1:1 te su nakon 15 kola četvrta momčad lige. Domaći su poveli u 54. minuti preko Emanuela Benkovića, dok je 13 minuta kasnije pogodak za konačnih 1:1 postigao Ivica Žuljević.

Peta momčad, ionako tijesnog gornjeg dijela ljestvice druge hrvatske lige, je Segesta. Momčad iz Siska je svladala na svome gradskom stadionu Zagreb s uvjerljivih 4:1. Zagrepčani su poveli nakon 29 minuta igre preko Gabrijela Bobana. Preokret domaćih navijestio je Ivan Borković samo tri minute kasnije. U nastavku je domaćin tri puta pogodio mrežu gostujućeg vratara Jakše Hercega. Prvotno je za vodstvo zabio Ivan Tomičić, da bi na konačnih 4:1 dvama pogocima u šest minuta postavio Antonio Hrnčević.

Lučko je na svom travnjaku svladao Goricu s minimalnih 1:0. Jedini pogodak na utakmici zabio je Domagoj Abramović u 59. minuti. Jedinu utakmicu ovog kola bez pogodaka odigrali su pak Solin i Rudeš. Solin je ovim bodom pobjegao s dna ljestvice te sada ima 13 bodova, jedan bod više od posljednje Zeline.

• ZEEBANCIA12.11.2013. u 23:29
    Kako bi najrealniji rezultat bio podjela bodova? Kad za Cibaliju, još u 1.pol. nije sviran čisti penal, kad je Cibalia utakmicu dobila s pola snage, a očajnu igru Intera i apsolutno zasluženu pobjedu Cibalije najbolje oslikava izjava Interovog trenera Magića poslije utakmice:"Cibalia nas je... [više na forumu]