Neočekivan poraz Chambéryja, Chapon upisao 26 obrana u pobjedi Ivryja

Mihaela Bradovski • subota, 16.11.2013.

Deveto kolo francuskog prvenstva kompletirano je s dva subotnja susreta. Chambéry je na svom parketu neočekivano poražen od davljenika Tremblaya, a domaću pobjedu upisao je Ivry koji se unatoč drugom ovosezonskom slavlju nije uspio pomaknuti s posljednje pozicije...

Chambéry Savoie - Tremblay en France 26:29 (13:14)

Momčad Marija Cavallija proteklog je tjedna na domaćem terenu, u derbiju kola, slavila nad Nantesom, no sve dobro što je tada napravljeno večeras je pobrisano porazom od jednog od najslabijih sastava lige. Tako nakon devet kola Chambery ima jednako toliko bodova što mu je dovoljno za šestu poziciju dok Tremblay, iako u zoni ispadanja, ima bod prednosti nad posljednjeplasiranim Ivryjem.

Borbeniji gosti uspjeli su iznenaditi Chambery kod kojeg se osjetilo neigranje Bertranda Gillea i Edina Bašića. Domaćin u cijelom tijeku susreta nije uspio uhvatiti očekivani ritam i slomiti goste koji su održavali malu prednost, a početkom drugog dijela uspjeli su se i odvojiti što se pokazalo presudnim. Tremblay je prednost održavao sve do deset minuta prije kraja susreta kada je Timothey N'Guessan poravnao na 25:25.

No nakon poravnanja, nije uspio doći i do preokreta. Uslijedilo je razdoblje s dosta pogrešaka na obje strane koje je prekinuo Matthieu Drouhin golom za 26:25, njemu su se pridružili i Tuzolana i Boughanmi dok je na drugoj strani Chambery ostao bez pogotka i gosti su pobjegli na 28:25. Do kraja susreta ostalo je premalo vremena i Chambery se nije uspio još jednom vratiti u utakmicu.

Milan Malina odradio je vrlo dobar posao na vratima Tremblaya obranivši 16 udaraca domaćina, tri manje nego na drugoj strani Cyril Dumoulin (13 obrana) i Maxime Diot (šest obrana) zajedno. Oussama Boughanmi je bio najefikasniji s deset pogodaka uz četiri promašaja dok je Matthieu Drouhin bio precizan šest puta uz realizaciju sa sedam metara stopostotnih 4/4.

U domaćem sastavu najviše pogodaka postigao je Timothey N'Guessan, njih šest, dok su po gol manje postigli hrvatski reprezentativac Damir Bičanić iz sedam pokušaja te Kevynn Nyokas koji je za njih trebao čak 11 pokušaja. U sastavu Tremblaya igrao je i Vladimir Ostarčević, ali se nije upisao među strijelce iako je pokušavao dva puta.

US Ivry handball - Nimes 29:23 (14:9)

Iako je Ivry uspio doći do druge ovosezonske pobjede, nije se pomaknuo s posljednje pozicije. Tremblay je upravo jednu poziciju iznad Ivryja i neočekivani rezultat u Chamberyju ostavio ga je na samom dnu ljestvice. Unatoč tome, pobjeda će mu puno značiti jer ga približava društvu van zone ispadanja.

U dvoboju protiv Nimesa, Ivry je krenuo odlično, više od deset minuta gosti nisu mogli do pogotka i domaći sastav je u potpunosti kontrolirao situaciju na parketu. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Nimes je uspio smanjiti na dva gola zaostatka, ali nakon toga se Ivry ponovno odvaja i s +5 odlazi na poluvrijeme. U drugom dijelu nije bilo nikakve neizvjesnosti, domaćin je rutinski održavao prednost te na kraju zasluženo slavio.

Prevelika prepreka za goste bio je raspoloženi Francois Xavier Chapon koji je skupio čak 26 obrana od čega četiri sedmerca. Sa sedam golova priključio mu se Sebastian Simonet dok je na drugoj strani najefikasniji bio Guillaume Saurina sa šest golova, a Yassine Idrissi je skupio 11 obrana.