Paris Saint-Germain 37:34 Sélestat
Sélestat

PSG slomio Selestat u samoj završnici, branitelj naslova primio 34 pogotka

Mihaela Bradovski • srijeda, 13.11.2013.

Deveto kolo francuskog rukometnog prvenstva otvorila je utakmica između PSG-a i Selestata. Za razliku od dvoboja Liga kupa u kojem je pariški sastav slavio više nego uvjerljivo, večeras je branitelj naslova do osmog ovosezonskog slavlja stigao tek u završnici utakmice...

Paris Saint-Germain Handball - Selestat Alsace HB 37:34 (18:18)

Iako su stigli do svoje osme pobjede te su u četiri dana po drugi put svladali momčad Selestata, rukometaši Paris Saint Germaina večeras su do slavlja došli mnogo teže od očekivanog. Druga je to prvenstva utakmica u nizu u kojoj sastav Philippea Gardenta ne pruža igre na svom nivou, igre koje odgovaraju branitelju naslova. Večerašnji gost u nedjelju je u četvrtini finala Liga kupa, tada u obrnutoj ulozi, poražen rezultatom 37:25, no večeras se pokazao puno tvrđim protivnikom. Na kraju ipak nedovoljno za bijeg s 10. pozicije.

Za razliku od prethodnih utakmica, uz vratara Patricea Annonaya s 13 obrana, u prvi je plan iskočio Jeffrey M'tima koji je mrežu Selestata pogodio sedam puta iz devet pokušaja. Tri pogotka manje postigli su Abalo, Csaszar i Gunnarsson dok je od hrvatskog trojca u napadu najraspoloženiji bio Marko Kopljar s 3/7 učinkom i jednim isključenjem. Gojun se u strijelce upisao jednom uz stopostotnu učinkovitost za razliku od Igora Vorija koji nije niti isprobao svoj udarac na večerašnjem susretu.

Što se gostujućeg sastava tiče, najbolji je s 10 pogodaka bio Pawel Podsiadlo, jedan manje postigao je Jordan Francois-Marie dok je vratar Fulop pročitao 11 protivničkih pokušaja.

Početak susreta obilježile su pogreške na obje strane, po nekoliko izgubljenih lopti i krivih dodavanja uz lagano vodstvo PSG-a kroz igru pogodak za pogodak. Najbolji strijelac dvoboja Podsiadlo svojim je drugim pogotkom u osmoj minuti Selestat po prvi puta doveo u vodstvo, a ta je prednost nekoliko minuta kasnije izrasla u +4.

Iako je PSG pri 11:15 igrao s igračem manje već do odlaska na odmor domaći su se rukometaši uspjeli izboriti za izjednačenje, četiri sekunde prije kraja poentirao je Kopljar.

Tijekom prve polovice drugog poluvremena i jedna i druga momčad bile su u plusu, no u onom završnom dijelu dvoboja iskustvo i kvaliteta prevagnuli su na domaću stranu. U 53. minuti za +1 Selestata pogodio je Xavier Rechal no Parižani uskoro lakše dišu nakon tri pogotka u nizu, redom su iza Fulopa pogađali Bojinović, M'tima i Gunnarsson.

Bez obzira na novu pobjedu, strateg i kadar PSG-a nikako ne mogu biti zadovoljni brojem primljenih pogodaka, pogotovo kada se u obzir uzme da je na drugoj strani stajala jedna od momčadi iz donjeg dijela poretka koja je ove sezone van svog terena osvojila tek dva boda.

U četvrtak su na rasporedu dvije utakmice devetog kola LNH-a. Dijon Jakova Vrankovića ugostit će Damira Batinovića i njegov Cesson dok će u derbiju kola Dunkerque pred svojim navijačima pokušati svladati Montpellier i prednost nad njim povećati s dva na četiri boda.