LNH, 10. kolo, 20.11.2013.
Tremblay en France Handball
Tremblay en France Handball 27:35 Montpellier
Montpellier

Montpellier s lakoćom arhivirao gostovanje kod Tremblaya za skok na drugu poziciju

Mihaela Bradovski • srijeda, 20.11.2013.

Na krilima Dragana Gajića i vratara Arnauda Sifferta momčad Montpelliera bez problema je odradila susret desetog kola francuskog rukometnog prvenstva. S dva večeras osvojena boda izjednačili su se s Dunkerqueom na drugoj poziciji...

Tremblay en France - Montpellier 27:35 (13:19)

Rukometaši Montpelliera lako su se u prvom dvoboju desetog kola obračunali s pretposljednjim Tremblayom. Večerašnjom pobjedom poravnali su se s drugoplasiranim Dunkerqueom te se nalaze na dva boda zaostatka za liderom PSG-om. Domaći sastav i dalje se nalazi u zoni koja iduće sezone znači pad u niži rang. Da stvari budu gore po Tremblay, Aix u subotu ima priliku pobjedom ga prikovati za samo dno.

Najveću razliku večeras učinili su vratari, odnosno razlika u broju njihovih obrana. Dok su Ivan Gajić i Milan Malina na domaćim vratima skupili svaki po četiri, Arnaud Siffert obranio je 17 protivničkih pokušaja, a gostujućem vratarskom učinku i Robin je dodao svoje četiri pravovremene reakcije.

Najbolji strijelac LNH-a Dragan Gajić i večeras je postigao dvoznamenkasti broj pogodaka te je s 10 zgoditaka bio daleko najraspoloženiji pojedinac na susretu. Sedam je dodao Tej, jedan manje Guigou, a treba dodati kako su obojica utakmicu završila sa stopostotnim učinkom. Najviše golova u dresu Tremblaya postigao je Arnaud Bingo, njih šest.

Domaći sastav poveo je pogotkom Boughanmija u drugoj minuti i to je ujedno bilo i njegovo jedino vodstvo na susretu. Montpellier je već nakon 14 minuta igre otišao na dvostruku prednost, točnije 10:5, a do kraja prvog dijela to se pretvorilo u 19:13.

Prvi od svoja dva pogotka Vladimir Ostarčević postigao je u 43. minuti kada je poentirao za 20:25 svoje momčadi. U idućim minutama gosti su uspjeli dodatno povećati svoju prednost pa su tako pet minuta prije kraja vodili s osam pogodaka razlike, a na +8 je susret i okončan.

U četvrtak će se u sklopu desetog kola sastati Fenix i Nantes te Nimes i Chambéry, a po prvi puta ove sezone jedno kolo neće biti kompletirano u istom tjednu. Francuski predstavnici u Ligi prvaka PSG i Dunkerque u derbiju kola sastat će se tek 5. prosinca.