Chambéry izgubio i od Nimesa, Fenix u završnici preokrenuo Nantes

Mihaela Bradovski • četvrtak, 21.11.2013.

Oba večeras odigrana dvoboja desetog kola francuske LNH pripala su domaćim sastavima. Nimes je s pet razlike svladao Chambéry dok je Fenix slavljem nad Nantesom potvrdio četvrtu poziciju...

Nimes - Chambéry Savoie 34:29 (21:18)

Iako se početkom sezone, nakon osvajanja Trofeja prvaka, činilo kako će Chambery za razliku od prošle sezone smanjiti broj toplo-hladnih izvedbi, sastav Marija Cavallija u posljednje vrijeme niže tek one hladne. Tako je momčad čiji dres nosi i naš Damir Bičanić u posljednjih pet kola osvojio tek dva boda. Večeras je jači, u ulozi domaćina, bio novak u najjačem rangu, sastav Nimesa. Ovim slavljem Nimes se bodovno izjednačio upravom sa svojim današnjim protivnikom te se nalazi točno na sredini poretka, na sedmoj poziciji.

Domaću momčad do ovog je punog plijena predvodio Guillaume Saurina s 10 pogodaka, a jednako toliko obrana ostvario je i Remi Desbonnet na vratima. Gostujući čuvari mreže Diot i Dumoulin zajedno su zaustavili osam protivničkih pokušaja, a pomogao nije niti crveni karton Guillaumea Gilla. Najviše pogodaka kod Chamberyja postigao je Cedric Patiy dok je Bičanić ponovio prošlotjedni učinak, pet zgoditaka, a dodao je tome i četiri promašaja te jedno isključenje.

Nakon početnog laganog vodstva domaćina Chambery je, također ne preveliku, prednost držao u periodu između četvrte i 24. minute kada je 18:17, nakon 4:0 serije svoje momčadi postavio Jean-philippe. Gosti su do kraja prvog poluvremena uspjeli postići svega jedan zgoditak te se na odmor otišlo pri +3 za Nimes. U 39. minuti Saurina donosi visokih 27:19, napad Chamberyja i dalje nije pronalazio rješenja, a nakon što je sedam minuta prije kraja, pri 31:27 G. Gille zaradio crveni karton, bilo je jasno kako će gosti teško do bod(ov)a.

Fenix Toulouse Handball - Nantes 31:27 (15:17)

Deseto kolo nije bilo sretno niti za momčad Nantesa koja je baš kao i Chambery bodove večeras izgubila na gostujućem terenu. Bolji je za četiri zgoditka bio sastav iz Toulousea koji zauzima visoku četvrtu poziciju. Bez kapetana Jeromea Fernandeza koji će zbog loma prsta na ruci, prema prvim procjenama, pauzirati šest tjedana, Fenix je nastavio sa svojim vrlo dobrim predstavama zbog kojih je bez konkurencije najugodnije iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva. Nantes Stefana Vujića nalazi se poziciju ispod s tri boda manje na kontu.

Iako je Valero Rivera postigao čak 11 pogodaka uz Entrerriosa (6) bio je jedini raspoloženi gostujući igrač. U strijelce se između ostalih, bez ijednog pokušaja, nije upisao niti Vujić. Razlog tek ponekom raspoloženom gostujućem pojedincu je sjajan domaći vratar Gonzalo Perez De Vargas koji je skinuo 24 protivnička šuta te je uz Valentina Portea i Nemanju Ilića, strijelce po sedam pogodaka, zaslužio najveći pljesak domaćih navijača.

Gotovo čitavo prvo poluvrijeme pripalo je gostima iz Nantesa koji su isti taj period uspjeli zaključiti s dva zgoditka prednosti. Nastavak je otvoren pri 15:17, no semafor je nakon 50 minuta igre pokazivao potpuno drugačije stanje. Točno 10 minuta prije kraja Ilić je pogodio za 25:24, a sedam minuta kasnije domaća se prednost povećala na +3. Tri sekunde prije kraja De Vargas je upisao svoju posljednju obranu te je u priliku gurnuo Pereza da sa sirenom postavi konačnih 31:27.