Niti Estudiantes nije zaustavio Reala, Laboral slavio kod Manrese

Branimir Korać • nedjelja, 24.11.2013.

S dva susreta u večernjem nedjeljnom terminu kompletirano je sedmo kolo španjolskog prvenstva. Do očekivanih pobjeda stigli su madridski Real i Laboral Kutxa...

Madridski Real nastavio je sa serijom pobjeda. Još jednom je izbjegao neizvjesnu završnicu i iako ovaj put nije slavio s ogromnom razlikom kao što to čini u najvećem dijelu ove sezone, Real nije dao nikakvu šansu gradskom rivalu Estudiantesu.

Estudiantes je držao rezultatski priključak do početka drugog poluvremena kada je u 22. minuti još uvijek zaostajao malih 39:37, ali nakon toga Real radi seriju 10:0, odvaja se i bez ikakvih problema kontrolira rezultat do samog kraja susreta.

Nikola Mirotić je ponovno predvodio Madriđane sa 16 poena (6/12) i 13 skokova, a slijedio ga je Sergio Llull s 15 poena (5/9). Dontaye Draper je odradio 12 minuta, ostao bez poena (0/1 za tri) uz dvije asistencije i dvije ukradene lopte. Kod Estudiantesa Kyle Kuric je upisao 17 poena (7/12), a Marko Banić za 23 minute dodao je osam poena (4/7 za dva) uz četiri skoka i dvije asistencije.

Puno neizvjesnije je bilo u Manresi gdje je La Bruixa D'Or poražena od Laboral Kutxe 69:64. Iskusnija momčad Laborala uspjela je u drugom poluvremenu napokon se malo odvojiti i nakon toga održavati vodstvo.

U završnici susreta domaćin je zaprijetio iako je Laboral imao vodstvo 67:60 na ulasku u zadnje dvije minute. Devet sekundi prije kraja Manresa se spustila do 67:64, na liniju slobodnih bacanja Hernandez je poslao Heurtela, no ovaj je imao mirnu ruku i završio priču s dva ubačaja.

U gostujućem sastavu prvo ime je bio Tibor Pleiss s 14 poena (6/8) dok su kod domaćina bolji od ostalih bili Darryl Monroe s 19 poena (9/12) te Max Martial Kouguere s 11 poena (5/13) i 11 skokova.