Perasović radi odličan posao s Valencijom, Barcelona glatko poražena kod Rio Nature

Branimir Korać • subota, 23.11.2013.

Sedmo kolo španjolskog prvenstva je otvoreno s dva susreta u kojima su do očekivane pobjede stigli košarkaši Valencije te neočekivane košarkaši Rio Nature, pobjednici nad Barcelonom...

Niti problemi s ozljedama i izostancima nisu zaustavili Valenciju. Momčad Velimira Perasovića otputovala je na gostovanje kod Fuenlabrade sa svega osmoricom igrača koji mogu doprinijeti na parketu, ali bez obzira na to visoko je slavila 90:76.

Cijelim tijekom susreta Valencia je kontrolirala situaciju na parketu, a potpuno se odvojila na početku drugog poluvremena. To razdoblje igre je otvorila sa serijom 17:2, pobjegla na 58:34 i više nije dozvolila domaćinu povratak u utakmicu.

Još jednom je briljirao Justin Doellman s 20 poena (8/14) i pet asistencija, a Rafa Martinez je ubacio 15 poena (5/7). Kod domaćina Andy Panko je ubacio 18 poena (6/12), Ivan Paunić 15 poena (5/8), a Carlos Cabezas 12 poena (3/7) uz šest asistencija.

Barcelona je razočarala lošim nastupom kod Obradoira gdje je visoko poražena 77:60. Domaćin je u drugom poluvremenu razbio Barcelonu i nakon izjednačenih prvih 20 minuta upisao je visoku pobjedu.

Stvari su krenule krivim smjerom po Barcelonu kada se domaćin uspio odvojiti serijom 10:3 na 49:39 i poslije toga se Barcelona više nije oporavila. U nastavku susreta prednost je dodatno rasla te je Rio Natura stigla do visoke pobjede.

Predvodili su je Alberto Corbacho s 14 poena (5/9) te Oriol Junyent s 11 poena (5/6) i osam skokova. Mario Delaš je za 22 minute ubacio osam poena (4/8 za dva, 0/1 za tri) uz tri skoka i tri asistencije.

U gostujućem sastavu Boštjan Nachbar je upisao 12 poena (4/11), Marcelinho Huertas 11 (4/7), Ante Tomić za 24 minute dodao je tri poena (0/4 za dva) i 12 skokova, a Mario Hezonja za tri minute je uhvatio dva skoka.