Montpellier 36:25 Toulouse
Toulouse

U dvoboju momčadi s vrha poretka Montpellier uvjerljivo svladao Fenix

Mihaela Bradovski • četvrtak, 28.11.2013.

Nastavak 11. kola francuskog rukometnog prvenstva u četvrtak je donio dvoboj između dvije momčadi s vrha ljestvice. Montpellier je ugostio sastav iz Toulousea koji je na kraju svladan s 11 pogodaka razlike...

Montpellier - Fenix Toulouse Handball 36:25 (18:14)

Upravo večerašnjim slavljem nad četvrtoplasiranim gostima iz Toulousea, rukometaši Montpelliera dodatno su se odvojili od skupine momčadi s 13, odnosno 12 bodova na kontu. Do sada osvojenih 17 bodova dovoljno im je za drugu poziciju, no jednako je do sada osvojio i Dunkerque koji ima utakmicu manje u nogama. Fenix bez obzira na poraz ostaje na dosadašnjoj poziciji, bod ispred Nantesa i Saint-Raphaela.

Oba sastava zaigrala bez svojih najiskusnijih pojedinaca, vratara Thierryja Omeyera, odnosno kapetana Jeromea Fernandeza. Potonjeg je u glavnoj napadačkoj ulozi u njegovom odsustvu zamijenio Valentin Porte koji je u ovaj uvjerljiv poraz ugradio sedam pogodaka i stopostotnu učinkovitost. Na drugoj strani najuspješniji je bio Matej Gaber s osam zgoditaka, dok je domaći vratarski par Robin - Siffert upisao jednu obranu više od gostujućeg dvojca Pardin - Perez de Vargas.

Nešto manje od minute trebalo je Porteu da postigne svoj prvi zgoditak i tih je početnih 0:1 bilo jedino vodstvo Fenixa ove večeri. 12 minuta trebalo je domaćim rukometašima da preko Grebillea prvi puta odu na +4, a iako je Porte šest minuta prije kraja prvog dijela svoju momčad doveo na korak do isključenja u nastavak se ipak ušlo pri novih četiri pogotka prednosti za Montpellier.

Sastav Fenixa u drugom je dijelu uspio postići tri pogotka manje u odnosu na ranijih pola sasta susreta, a gotovo kroz čitavo drugo poluvrijeme između gostujućih pogodaka prolazilo je po nekoliko minuta. Točno u 50. minuti Gajić je domaći sastav doveo na korak do dvoznamenkaste prednosti; semafor je tada pokazivao 31:22 za Montpellier, dok su se gosti i u idućim minutama mučili oko realizacije. Svom posljednji zgoditak postigli su četiri minute prije kraja.

11. kolo nastavlja se u petak dvobojem između Cessona Damira Batinovića i Tremblaya čije boje brani Vladimir Ostarčević, dok će ga u subotu zaključiti Ivry i Selestat.