Ivry 26:28 Sélestat
Sélestat

Selestat gostujućim slavljem uhvatio priključak sa sredinom ljestvice

Mihaela Bradovski • subota, 30.11.2013.

Iza rukometnih klubova u francuskoj LNH 11 je kola. Dvoboj između Ivryja i Selestata posljednji je odigran u ovom kolu, a zadovoljniji su nakon njega gostujući rukometaši koji su ugrabili priliku i uhvatili priključak sa sredinom dok Ivry i dalje ostaje na posljednjem mjestu s dvije pobjeda i devet poraza...

US Ivry handball - Selestat Alsace HB 26:28 (13:10)

Večerašnji poraz od dva razlike rukometaši Ivryja ostavio je na posljednjoj poziciji sa svega četiri osvojena boda. Deveti poraz sezone doživjeli su na domaćem terenu u okršaju sa Selestatom koji se također nalazi u donjem dijelu poretka. Zahvaljujući danas osvojenom punom plijenu gostujući sastav nalazi se na korak do skupine klubova koja na kontu ima devet bodova.

Sastav Selestata bolje je ušao u susret te je lagano vodstvo održavao sve do ulaska u posljednjih deset minuta prvog dijela. Tada je Damir Smajilagić svojim prvim pogotkom na susretu postavio 8:7 za domaćina, a do odlaska na odmor Ivry je svoju prednost uspio povećati na +3. Za 4:0 seriju na samom kraju prvih pola sata dvoboja pobrinuli su se Kolle, Sulc, Lorgere i Darras.

Dobro raspoloženje među domaćim navijačima međutim nije dugo potrajalo. Svega šest minuta nakon povratka na parket gosti stižu do izjednačenja, a već u idućoj akciji Pawel Podsiadlo zabija za 15:14 Selestata. Domaćin je u minimalnoj prednosti nakratko bio na ulasku u zadnjih deset minuta, no nakon 22:23 gostujući rukometaši više nisu ispuštali svoju prednost.

Iako su domaći vratari Chapon i Gervelas skupili 16 obrana, tri više od Ivezića i Fulopa na drugoj strani, a i najbolji strijelac dvoboja Xavier Lorgere (8) stigao je iz redova Ivryja na kraju je presudila pribranost gostujućeg sastava u završnim minutama. U pobjedničkoj su momčadi sa šest zgoditaka najuspješniji bili Federic Beauregard i Michal Salami.