Gostujuća slavlja Saint-Raphaela, Dunkerquea i Nantesa, PSG uspješan kao domaćin

Mihaela Bradovski • srijeda, 27.11.2013.

Čak četiri utakmice 11. kola francuskog rukometnog prvenstva odigrane su ove srijede. Jedini uspješan domaćin bio je PSG koji i dalje ne zna za poraz, dok su na gostovanjima redom slavili Saint-Raphael, Dunkerque i Nantes...

Paris Saint-Germain Handball - Nimes 35:32 (18:14)

Rukometaši PSG-a nakon tjedna pauze vratili su se prvenstvenim obavezama. U utakmici 11. kola ugostili su Nimes, sastav sa sredine ljestvice, te su stigli do devete ovosezonske pobjede no jednako tako ponovno su primili preko 30 pogodaka. I dok Parižani i dalje drže lidersku poziciju Nimes se nalazi na devetoj poziciji s jednako toliko osvojenih bodova.

S devet pogodaka najraspoloženiji je večeras bio Fahrudin Melić, Samuel Honrubia postigao je osam, dok je Daniel Narcisse dodao svojih sedam. Što se hrvatskog trojca u redovima PSG-a tiče, pet je puta precizan bio Marko Kopljar, a po jednom su svoje ime u listu strijelaca upisali Jakov Gojun i Igor Vori. Najuspješniji šuter kod Nimesa bio je Saurina (6).

Pun preokreta bila je uvodna faza susreta i domaćin je tak nakon 3:0 serije, odnosno 13 minuta igre uspio stići do nešto osjetnije prednosti. Tadašnjih 10:7 do odlaska na predah preraslo je u 18:14, a osim s četiri pogotka prednosti pariški je sastav u nastavak ušao s igračem manje, isključenje je devet sekundi prije isteka vremena zaradio Gojun. Iako je Nimes preko Jean-philippea Haona u 37. minuti stigao na pogodak zaostatka Gardentov sastav do kraja nije dopustio novo ugrožavanje svoje prednosti.

Chambery Savoie - Saint-Raphael 33:34 (19:17)

Treći uzastopni poraz upisali su večeras rukometaši Chamberyja. Nakon Tremblaya i Nimesa svladao ih je i Saint-Raphael koji polako ponovno bilježi uspjehe nakon neugodnog negativnog niza. Gostima je ovo slavlje osiguralo ostanak u društvu Nantesa na diobi pete i šeste pozicije, dok sastav Marija Cavallija ostaje u središnjici poretka s devet osvojenih bodova i popriličnim razočaranjem nakon osvajanja Trofeja prvaka.

Po osam pogodaka postigli su domaći Kevynn Nyokas i Aurelien Abily kod Saint-Raphaela, vratar Chamberyja Diot upisao je 10 obrana, dvije više od Đukanovića, a u sastavu domaćina tri je puta, iz jednako toliko pokušaja, poentirao i hrvatski reprezentativac Damir Bičanić.

Pogodak vrijedan punog plijena postigao je upravo Abiliy minutu prije kraja, a treba spomenuti kako je Chambery preko Traorea imao priliku izjednačiti, no u najvažnijem trenutku nije bio uspješniji od vratara Đukanovića. Domaći sastav u nastavak je ušao s dva pogotka prednosti, no samo desetak minuta od povratka s odmora Saint-Raphaela stiže na +2 i kroz uzbudljivi završnicu stiže do šestog ovosezonskog slavlja.

Aix en Provence - Dunkerque Handball Grand Littoral 25:27 (13:9)

Poput PSG-a i sastav Dunkerquea bio je uspješan nakon tjedna pauze od LNH-a. Na gostovanju kod Aixa drugi francuski predstavnik u Ligi prvaka slavio je s dva razlike, za zadržavanje uloge prvog pratitelja Parižana, odnosno Aixov ostanak u društvu momčadi koje na kontu imaju devet bodova.

Još je jednom važnu ulogu u pobjedi svoje momčadi imao vratar Vincent Gerard. Večeras je pročitao 16 protivničkih pokušaja, odnosno pet je puta bio uspješniji od Ploquina na suprotnoj strani. Što se najboljih strijelaca susreta tiče, na vrh su s osam pogodaka izbili Aixov Stojanović i Lie Handsen u redovima pobjedničkog sastava.

Tijekom prvog poluvremena oba su sastava nekoliko puta bila u vodstvu, a nakon najboljeg perioda domaćina, koji je upisan na samom kraju tog prvog dijela na odmor se odlazi pri 13:9. Preko nekoliko puta ove sezone Dunkerque je u nastavak ulazio sa zaostatkom no gotovo uvijek uspijevao je preokrenuti. Bilo je tako i ovoga puta. Nakon samo sedam minuta igre u drugom dijelu Jaleleddine Touati postavlja 16:16, već u idućoj akciji Dunkerque prelazi u vodstvo te ga uspješno čuva sve do samoga kraja.

Dijon Bourgogne Handball - Nantes 19:27 (9:14)

Najuvjerljivija momčad danas, još jedna u ulozi gosta, bila je momčad Nantesa u okršaju protiv Dijona. Osam pogodaka više postigli su Rivera i društvo te se nakon 11 odigranih dvoboja nalaze na bod do četvrtoplasiranog Fenixa. Dijon je pak u posljednjih pet dvoboja osvojio svega dva boda te i dalje drži poziciju pri dnu.

Jakov Vranković u dresu Dijona svoj dosadašnji učinak nije obogati za nove pogotke, a s druge je strane sa stopostotnih 2/2 susret završio Stefan Vujić. Standardno je najviše pogodaka u dresu Nantesa postigao Valero Rivera, sa šest ga je pratio Entrerrios, dok je najbolji u napadu kod Dijona, s pet preciznih šuteva, bio Marc Poletti.

Nakon 2:2 gostujući je sastav polako gradio svoju prednost te se do isteka prvih pola sata uspio odvojiti na pet pogodaka prednosti. Tek u 45. minuti Dijon je uspio postići svoj drugi pogodak u drugom dijelu, ukupno 11. i već je tada bilo teško za očekivati da može do iznenađenja. Posljednji pogodak za Nantes postigao je Vujić, a točku na i u posljednjim je sekundama stavio Miroslav Rac.