Marseille
Marseille 2:0 Montpellier
Montpellier

Josip Piršljin • petak, 29.11.2013.

Marseille je na svom Velodromeu ugostio Montpellier u otvaranju 15. kola francuskog prvenstva. Domaća je momčad bez previše problema osvojila nova tri boda pobjedom 2:0.

Nogometaši Marseillea uspjeli su doći do treće uzastopne pobjede u svom nacionalnom prvenstvu. U prvoj utakmici 15. kola pobijedili su na svom terenu Montpellier 2:0 i zasad im ide dobro u Ligue 1 kad već u Ligi prvaka nižu poraz za porazom.

Olympique je ostao u vrhu ljestvice, sada ima dva boda manje od Monaca i trećeg mjesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka sljedeće sezone, no klub iz kneževine ima i utakmicu manje. Montpellier će, pak, u slučaju pobjede Lorienta pasti na 17. mjesto, jedno iznad tone ispadanja.

Prvo ime susreta bio je domaći napadač Florian Thauvin koji je zabio pogodak i asistirao. U 36. minuti je prvi puta pogodio mrežu Jourdrena na dodavanje Payeta što mu je bio četvrti prvenstveni gol u deset nastupa ove sezone.

Gosti iz Montpelliera, prvaci iz 2012., imali su nekoliko dobrih pokušaja, no nisu uspjeli poravnati rezultat. Na semaforu je stajalo 1:0 sve do treće minute sudačke nadoknade, a tada je Khelifa potvrdio ostanak tri boda na Velodromeu, a asistent je bio Thauvin.