Josip Piršljin • nedjelja, 01.12.2013.

U derbi susretu 15. kola francuskog prvenstva PSG je na svom terenu pobijedio Lyon 4:0 i time zadržao prednost na vrhu ljestvice. Istim rezultatom Bordeaux je svladao Ajaccio, a nešto manje uvjerljiva bila je Bastia protiv Eviana.

PSG i Lyon su se susreli na Parku prinčeva u derbiju 15. kola Ligue 1, no velike neizvjesnosti nije bilo. Parižani su dokazali svoju moć i bez previše problema svladali bivšeg višestrukog prvaka s 4:0.

Obrana Lyona izdržala je do 36. minute, a tada je na asistenciju Lucasa gol za 1:0 zabio Cavani. Domaća je momčad uspjela do kraja prvog dijela zabiti još jedan pogodak, a njegov je autor bio Ibrahimović koji je bio precizan iz jedanaesterca kojeg je skrivio gostujući vratar Vercoutre.

U nastavku su Blancovi igrači postigli još dva pogotka i mirno priveli utakmicu kraju. Thiago Silva je bio strijelac za 3:0, a Ibrahimović je ponovno pucao s bijele točke u 83. minuti. Penal je skrivio Umtiti, a švedski je napadač još jednom pogodio mrežu Lavova.

Bastia je u ranijem terminu na stadionu Armand Cesari ugostila Evian i pobijedila 2:0. U vodstvo je domaće doveo Krasić početkom drugog poluvremena, a priču je završio Khazri u petoj minuti sudačke nadoknade.

Bordeaux je bio uvjerljiv kao i PSG, te je s 4:0 svladao Ajaccio na svom terenu. U osmoj minuti Žirondinci su poveli preko Jussiea, a potom su u nastavku zabili tri gola. Sertić je bio strijelac za 2:0, a Maurice-Belay i Jussie su postavili konačan rezultat.