Nexe ispao iz Kupa EHF-a, Ademar Leon u grupnu fazu

Ivana Strahija • subota, 30.11.2013.

Našički rukometni kolektiv u Španjolskoj nije uspio izvući rezultat koji bi ga odveo u grupnu fazu EHF kupa...

REALE ADEMAR LEON – NEXE 33:28 (15:13)

EHF KUP, 3.kolo, 2.utakmica
Leon, Palacio de los Deportes, gledatelja 3.000
Suci: Andre Hansen i Oistein Pettersen (Norveška)
Delegat: Panagiotis Antonopoulos (Grčka)

REALE ADEMAR LEON: Llamazares Roldan, Lopez Alvarez 7, Mellado Sanchez 1, Vejin, Carou Marcel, Molina Martinez, Pineiro Martin 4, Garcia Vega 1, Castro Alvarez 1, Jorajuria Calvo, Carillo Gutierrez 4, Ašanin (10 obrana), Tatarintsev 6, Diez Villamanan, Domenech De Almeida 7, Dačević 2
Trener: Daniel Gordo

NEXE: P. Lelić (10 obrana), Bureš, F. Lelić 3/6, Mrđenović, Tomas, Kružić 4/5, Jurjević 1/3, Sokolić 0/1, Pivac (5 obrana), Vujić 11/18, Božić Pavletić, Sakić, Vegar 3/4, Nuić 2/2, Tomić 4/5, Ivić 0/3
Trener: Zdenko Kordi

SEDMERCI: Reale Ademar 5/8 (Carrillo Gutierrez 3, Vega, Tatarintsev), Nexe 3/3 (Vujić 3)
ISKLJUČENJA: Reale Ademar 4 minute (Tatarintsev, Carou Marcel), Nexe 12 minuta (F. Lelić, Tomić, Sokolić, Ivić, Sakić, Vegar)

Iako su kod kuće pred tjedan dana izazvali senzaciju pobijedivši s 34:29 favorizirani Ademar Leon, Našičani nisu uspjeli u uzvratu u Španjolskoj napraviti još veće iznenađenje i izbaciti Španjolce iz Kupa EHF-a.

Iako je poraz Nexea bio -5, na koncu su presudili golovi u gostima, Ademar Leon dao ih je 29, a Nexe 28.

Našičani su se cijelim tijekom susreta, koliko se da razabrati iz vrlo manjkavog tekstualnog prijenosa Španjolaca, srčano borili za prolaz, no u posljednjoj minuti je zapečačena njihova sudbina.

U 60. minutu Nexe ulazi uz pogodak za 33:29, a domaći je trener prisiljen pozvati time-out ne bi li svoje igrače pripremio za samu završnicu. Po ponovnom pokretanju brojača vremena, i s 10 sekundi do kraja, Našičani ostaju s igračem manje, a Ademar Leonu je dodijeljen penal, kojeg realizira Carrillo pored P. Lelića i vodi Lavove u grupnu fazu Kupa EHF-a.

Kup EHF-a, 3. kolo, uzvrat:
Ademar Leon - Nexe 33:28

• Obrisan korisnik01.12.2013. u 20:07
    Niš ne kužim... Mama!!!
  • Obrisan korisnik30.11.2013. u 22:32
    Šteta! Nexe je zabio u zadnjem napadu, no gol je poništen, barem kako sam shvatila iz komentara. 5 golova bilo je i puno i malo, bila sam optimistična, pogotovo gledajući igru koju je Ademar pružio u Našicama. Nema veze, sigurna sam da su dečki dali sve od sebe, treba ovu dobru igru prenijeti i na... [više na forumu]
  • simba_m30.11.2013. u 22:19
    Volio bih vidjeti snimku te završnice. Isključenje, penal u trenutku kad je na semaforu bilo 0:00, zanimljivo... A opet, ako se dobro sjećam tekstualnog prijenosa, imali su 30:28 par minuta do kraja, jedan gol su morali zabit kako god