Josip Piršljin • subota, 07.12.2013.

Trebao je to biti derbi 15. kola Bundeslige, no Werder se pokazao nedostojnim protivnikom Bayerna. Bavarci su s čak 7:0 pobijedili u Bremenu i nastavili put prema obrani titule, a u strijelce se upisao i Mario Mandžukić. Kao gosti još su bili uspješni Hoffenheim i Augsburg, a domaće pobjede ostvarili su Borussia (M) i Stuttgart.

Nogometaši Bayerna nastavljaju s uvjerljivim predstavama u domaćem prvenstvu. Bavarci su u 15. kolu gostovali u Bremenu i slavili s visokih 7:0. Sve je bilo riješeno već nakon nešto više od pola sata igre, a početkom nastavka u strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić.

Guardiolina momčad je do vodstva došla u 21. minuti kada je Ribery prošao po lijevoj strani i ušao u šesnaesterac domaćih, te pokušao pronaći nekog od suigrača u sredini. Ipak, loptu je u vlastitu mrežu skrenuo Werderov branič Lukimya i Bayern je poveo 1:0.

Ubrzo nakon toga stiglo je povećanje prednosti. Na ubačaj Kroosa odlično je glavom reagirao Van Buyten i pogodio mrežu Wolfa, a u 38. minuti sve je bilo riješeno kada je Mandžukić poslao loptu Mülleru koji je prosljeđuje za Riberyja. Francuz je pred domaćim vratarom bio nepogrešiv.

Hrvatski napadač Mandžukić se u 60. minuti upisao u strijelce i to mu je bio deveti ovosezonski gol u Bundesligi. Ribery je još jednom ubacio sa strane, a bivši igrač Dinama je uspio iz teške pozicije zahvatiti loptu i poslati je u mrežu. Devet minuta kasnije za 5:0 zabio je Müller, a nakon odličnog Riberyja, konačnih 7:0 postavio je Götze.

HSV nije uspio spojiti dvije pobjede nakon što je izbacio Köln u Kupu. Augsburg je odnio sva tri boda s Imtech Arene i odvojio se od HSV-a na četiri boda. Milan Badelj je odigrao svih 90 minuta, a Ivo Iličević je ušao nakon sat vremena igre. Jedini gol na utakmici postigao je Bobadilla u prvom dijelu.

Borussia iz Mönchengladbacha je dodatno učvrstila svoju poziciju na tablici. Pobijedila je Schalke na svom terenu nakon što su gosti iz Gelsenkirchena poveli preko Farfana iz jedanaesterca. Raffael je izjednačio u 24. minuti, a Kruse je bio precizan s bijele točke u sudačkoj nadoknadi prvog dijela za konačnih 2:1.

Stuttgart je pred svojim navijačima bio bolji od Hannovera u utakmici punoj golova. Harnik je doveo domaće u vodstvo, no gosti preokreću golovima Sobiecha i Sanea nakon pola sata igre. Ubrzo Ibišević izjednačuje, a u drugom poluvremenu Stuttgart je postigao još dva pogotka i riješio pitanje pobjednika. Strijelci su bili Traore i Rausch.

Eintracht iz Frankfurta je ugostio Hoffenheim u svojevrsnom derbiju začelja i izgubio 2:1. Sva tri pogotka pala su početkom drugog dijela u razmaku od pet minuta. Schipplock je doveo goste u vodstvo, a ubrzo je izjednačio Joselu. Ipak, nedugo potom Firmino ponovno donosi prednost Hoffenheimu, a rezultatom 1:2 je i završio susret. Srđan Lakić je dobio tek zadnjih pet minuta.

• Obrisan korisnik08.12.2013. u 23:07
    što se tiče ostalih gluposti koje si uspio svesti na post, moram ti reći ovo.Je li premiership jači od bundeslige ? jeAl' da je bundesliga slaba ? bogami nije
  • Obrisan korisnik08.12.2013. u 17:02
    Bayern je uvijek imao jaku ekipu , skoro pa uvijek .. To stoji nisam ja rekao da je on slab , ali hocu da kazem da je dominantan u Bundes ligi jer je ta liga poprilicno slaba trenutno , e sad je pitanje da li bi dominirao u Engleskoj , Spaniji , Italiji ? Ne znam niti cemo ikad znati , a ako cemo... [više na forumu]
  • iadera08.12.2013. u 09:08
    Trenutno je po mom nekom mišljenju... Kakvo mišljenje te napalo?! Nismo na satu filozofije. Pogledaj rezultate, počni pratiti što se zbiva oko tebe, pa onda komentiraj. To je isto ko da ja sad iden davati moj osvrt o belgijskoj Jupiler Ligi i moje mišljenje o tome kako igra Mechelen, a nijednu... [više na forumu]