Josip Piršljin • nedjelja, 08.12.2013.

Hrvatski napadač Ivica Olić ponovno je postigao pogodak za svoj Wolfsburg u pretposljednjoj utakmici 15. kola Bundeslige. Vukovi su na gostovanju bili bolji od Freiburga i došli su na peto mjesto.

Nakon što je u srijedu odveo Wolfsburg u četvrtfinale Njemačkog kupa zabivši gol u zadnjim trenucima, Ivica Olić je i drugi put ovog tjedna bio strijelac. Sedmi prvenstveni pogodak postigao je Freiburgu kojeg je momčad Dietera Heckinga svladala 3:0.

Tom pobjedom, ali i zahvaljujući subotnjem porazu Schalkea od Borussije Mönchengladbach Wolfsburg se popeo na petu poziciju na prvenstvenoj tablici i pet je bodova udaljen od mjesta koje vodi u dodatne kvalifikacije za Ligu prvaka. Drugi hrvatski reprezentativac u Wolfsburgu, Ivan Perišić, igrao je cijelu utakmicu, Olić pet minuta manje.

Gosti su na stadionu Mage Solar poveli već u osmoj minuti. Ochs je ubacio prizemnu loptu pred gol Freiburga gdje je odlično reagirao Arnold i zabio za 1:0. Samo tri minute kasnije Olić je povećao vodstvo Vukova i utakmica je praktički bila riješena.

Luiz Gustavo je utrčao u šesnaesterac domaćih i gurnuo loptu hrvatskom napadaču koji nije imao problema poslati je u mrežu Baumanna. Rezultat 2:0 održao se sve do sudačke nadoknade, a tada je za konačnih 3:0 strijelac bio Schäfer.

U zadnjem susretu kola Eintracht iz Braunschweiga je na svom terenu ugostio Herthu i izgubio 2:0. Time je ostao posljednji na tablici, a momčad iz Berlina je sedma. U 20. minuti Ramos je načeo mrežu domaćih, a konačni rezultat postavio je deset minuta prije kraja Cigerci.

• Obrisan korisnik09.12.2013. u 11:30
    Eh, gdje je nestao onaj Perišić iz doba Club Bruggea...
  • Sensation08.12.2013. u 20:55
    ola se ubija.. covijek toliko gine na terenu da je to fenomenalno... sto se tice perisca jos uvijek se nadam da ce on poceti malo razmiljati kada ima loptu. ima ga svugdje na terenu ali bez ucinka. ima predpozicije fizicke koje su strasne, ali jednostavno se trosi bezveze na situacijama koje su... [više na forumu]
    Sensation
  • Obrisan korisnik08.12.2013. u 19:45
    Za minutažu se baš i nebi složio,ali ovi koji igraju definitivno su u dobroj formi..
  • Obrisan korisnik08.12.2013. u 17:56
    Dobra forma nasih se nastavlja. I svi imaju dobru ili odlicnu minutazu. Nastavit tako do kraja sezone.......