Kristijan Musa • nedjelja, 08.12.2013.

Nedjeljni program 15. kola talijanske nogometne Serie A otvorili su na Olimpicu Roma i Fiorentina. Bila je to jedna iznimno dobra i kvalitetna nogometna predstava, u kojoj su domaći konačno stigli do svog troboda nakon četiri uzastopna remija. Drugi rimski klub, Lazio, je pak poražen na gostovanju u Torinu, dok je Verona preokretom u samo četiri minute poništila prednost, koju je imala Atalanta.

Roma je u mjesecu studenome bilježila samo remije te su pred derbi susret protiv Fiorentine bili odlučni i prepuni samopouzdanja da konačno prekinu taj niz te da se pobjedom vrate na zaostatak od tri boda za vodećim Juventusom. Na Olimpicu je odigrana jako dobra utakmica, s mnogo događanja i s jedne i s druge strane te s mnogobrojnim izglednim prilikama i kod jednih i kod drugih.

Vučica je pak povela nakon samo sedam minuta igre. Gervinho je sačuvao loptu u terenu, poslao ju u peterac, gdje se najbolje snašao Maicon te pogodio za 1:0 domaćih. Fiorentina je izjednačila u 29. minuti na sličan način kao što su i primili pogodak. Nenad Tomović je projurio desnom stranom i uputio povratnu loptu koju u pogodak pretvara Juan Vargas.

U drugom dijelu su obje momčadi kreirale vrlo dobre šanse za vodeći pogodak, no domaći su bili ti kojima je to prvima uspjelo. Ponovno je najzaslužniji za pogodak bio Gervinho, čiju je asistenciju ovog puta iskoristio Mattia Destro te pogodio za 2:1, ujedno i konačan rezultat utakmice. Tin Jedvaj u redovima Rome, kao i Ante Rebić kod Fiorentine, su susret odgledali s klupe za rezervne igrače.

Pet utakmica je odigrano u nešto kasnijem terminu. Cagliari je u posljednjim trenucima stigao do domaće pobjede nad Genoom. Gosti su pak vodili od 17. minute kada je Francesco Lodi asistirao, a pogodio Alberto Gilardino. Do odlaska na odmor je Genoa ostala s igračem manje, budući da je isključujući drugi karton zaradio Thomas Manfredini.

Do 76. minute nije bilo promjena rezultata, da bi potom za izjednačenje zabio Marco Sau. Kada su se već i jedni i drugi gotovo pomirili s podjelom bodova, Sau zabija i svoj drugi pogodak te u drugoj minuti nadoknade izgubljenog vremena dovodi Cagliari do važne pobjede i preseljenja na deseto mjesto na ljestvici. Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko je odigrao cijelu utakmicu u dresu Genoe.

Sampdoria je također stigla do domaće pobjede. Naime, momčad Siniše Mihajlovića je s 2:0 svladala Cataniju. U devetoj minuti nastavka je Eder doveo domaće u vodstvo, dok je pobjedu potvrdio Manolo Gabbiadini 13 minuta prije kraja. Bruno Petković, igrač Catanije, je svih 90 minuta proveo na klupi.

Torino je slavio na svome terenu protiv Lazija te se ovim punim plijenom popeo na sedmo mjesto. Iako je Lazio uputio čak 21 udarac prema golu Danielea Padellija nisu uspjeli postići niti jedan pogodak. Torino je pobijedio s minimalnih 1:0, a strijelac jedinog pogotka je bio Kamil Glik.

Do pobjede na vlastitom terenu je stigla i Verona. Točnije, domaći su upisali preokret u samo četiri minute protiv Atalante te stigli do vrlo važne pobjede i učvršćavanja šestog mjesta. German Denis je tri minute prije kraja prvih 45 minuta doveo Atalantu u vodstvo, ali pritisak Verone je urodio plodom u posljednjim minutama.

Osam minuta prije kraja je za 1:1 pogodio Juan Ignacio Gomez. Četiri minute kasnije je Riccardo Cazzola napravio prekršaj u vlastitom šesnaestercu te zaradio crveni karton, ali i predao domaćima mogućnost, da s bijele točke pogode za sva tri boda. Precizan realizator kaznenog udarca bio je Jorginho. Marko Livaja u dresu Atalante je cijelu utakmicu odsjedio na klupi.

Drugi klub iz Verone, Chievo, je pak jedina momčad, koja je u dosadašnjem dijelu nedjeljnog programa 15. kola talijanske Serie A stigla do pozitivnog rezultata u gostima. Chievo je pak s 1:0 svladao Sassuolo pogotkom Cyrila Thereaua u 55. minuti te pobjegao od zone ispadanja. Manuel Pamić nije dobio niti minutu na travnjaku u dresu pobjedničke momčadi.

• Obrisan korisnik08.12.2013. u 18:59
    "Marko Livaja u dresu Atalante je cijelu utakmicu odsjedio na klupi." Kakve su ovo gluposti pa Livaja je ušao u 80'. Ja neznam kako možete tako pisati bez ikakve provjere onog što se napiše. Neću ni čitati cijeli tekst, možda ima još pogrešaka. Užas na što je spao "sport"net