Bologna 0:2 Juventus
Juventus

Juventus u Bologni produžio niz pobjeda na sedam

Filip Han • petak, 06.12.2013.

Na otvaranju 15. kola talijanskog prvenstva susreli su se Bologna i Juventus. Prvoplasirana momčad lige nije imala prevelikih problema s protivnikom, te je došla do pobjede kojom je nastavila svoj pobjednički niz, te se odmaknula od drugoplasirane Rome...

Juventus je kod Bologne tražio nastavak niza pobjeda u čemu je i uspio, te Stara dama sad ima sedam pobjeda zaredom. U današnjoj utakmici Juventus je pobijedio s 2:0, a golove su postigli Vidal i Chiellini.

U 13. minuti Juventus je započeo akciju sa svoje polovice terena, prvu je priliku propustio Vučinić, no u nastavku akcije lopta je stigla do nebranjenog Vidala na petercu, a on nije imao problema s pospremanjem u gol za vodstvo Juventusa.

Bologna nije previše ugrožavala Buffona, no solidan pokušaj za izjednačenje imao je Diamanti u 33. minuti. Buffon je to obranio, a Diamanti je još u nekoliko navrata pucao iz daljine, bez upjeha. Do poluvremena se rezultat nije mijenjao, a ostaje sporna situacija iz 36. minute kada su domaći igrači tražili igranje rukom Barzaglija, no sudac je ostao nijem.

Drugo poluvrijeme utakmice nije donijelo mnogo uzbuđenja. Juventus je uglavnom diktirao tempo utakmice, a neke dobre prilike imali su Llorente i Marchisio, no sve je te udarce zaustavio Curci na vratima Bologne. Ipak, nije mogao zaustaviti Chiellinijev udarac glavom u 91. minuti utakmice kojim je Talijan postavio konačan rezultat od 0:2.

Juventus je zasad povećao bodovnu prednost pred Romom, ona sada iznosi šest bodova. Bologna je na 18. mjestu lige, ima samo 12 bodova.

• etti07.12.2013. u 12:40
    A iduća sa Sassuolom u Torinu :) Tko može pratiti tempo koji nameće Juventus? 7 utakmica, gol razlika 15-0. Još 3 prazne mreže i bio bi srušen rekord generacije 1925./26. Na polusezoni se može vrlo lako doći i do 50 bodova