Livorno
Livorno 2:2 Milan
Milan

Ivor Krapac • subota, 07.12.2013.

Livorno i Milan su u kasnom poslijepodnevnom terminu odigrali prvu od dvije subotnje utakmice 15. kola Serie A. Ogled u Livornu okončan je bez pobjednika, s 2:2, nakon što je gostujuća momčad prvo bila u vodstvu, a kasnije dostizala rezultatski zaostatak...

Milan ove sezone ne igra sukladno očekivanjima u talijanskom prvenstvu, a tako je bilo i u subotu u 15. kolu u Livornu, gdje je momčad Massimiliana Allegrija odigrala bez pobjednika (2:2) protiv domaćeg kluba. Milan je pritom bio u rezultatskom minusu na ulasku u završnicu utakmice, a za konačni rezultat se u 83. minuti pobrinuo Mario Balotelli, kojem je to bio drugi pogodak ovog poslijepodneva.

Balotelli se prvi puta upisao na semafor u sedmoj minuti, kada je, nakon što ga je pronašao Kaka, udarcem lijevom nogom svladao Francesca Bardija i donio Milanu 1:0.

Livorno je izveo preokret pogocima sredinom prvog i u početnoj fazi drugog poluvremena. U 26. minuti je za 1:1 zabio Luca Siligardi, a za preokret na 2:1 se u 58. pobrinuo brazilski napadač Paulinho. Siligardi je u toj situaciji bio asistent.

Mario Balotelli osigurao je povratak u rezultatsku ravnotežu lijepo izvedenim slobodnim udarcem nešto više od sedam minuta do kraja, u gornji desni kut suparničkih vrata. Nedugo potom, dvostruki strijelac za goste mogao je i do svojeg trećeg pogotka, ali u 89. minuti pogodio je prečku.

Poslije dolaska do boda, Milan se trenutno nalazi na osmom mjestu ljestvice, s prikupljenih 18 bodova u dosadašnjih 15 kola, dok je Livorno i dalje u donjoj polovici. Subotnji domaćini sada su 16., s 13 bodova u ovosezonskim nastupima u prvenstvu.