Inter 3:3 Parma
Parma

Podjela bodova između Intera i Parme u golijadi na San Siru

Kristijan Musa • nedjelja, 08.12.2013.

15. kolo talijanske Serie A zaključili su Inter i Parma remijem sa čak šest postignutih pogodaka. Parma je dva puta bila u vodstvu te su i nakon pogotka za izjednačenje na 3:3 imali znatno realnije šanse za pobjedu od domaćina. Ovako, s podjelom bodova Parma se nalazi na diobi devetog mjesta, dok je Inter trenutno četvrtoplasirana momčad Italije.

Inter je protiv Parme slavio na sedam posljednjih domaćih utakmica u Serie A. I u pojedinim trenucima ove utakmice se nazirao i osmi uzastopn put. No, gosti nisu dopustili laganu predaju bodova u protivničke ruke te su se htjeli boriti za suprotno, da upravo oni odnesu sav plijen sa stadiona Guiseppe Meazza.

Parmi je bilo potrebno 11 minuta da pogodi za vodstvo, a strijelac vodećeg zgoditka bio je Nicola Sansone. Inter je nakon primljenog pogotka napadao, prijetio, a njihove prijetnje su samo u par navrata bile opasne. Samo šest minuta nakon pogotka Sansonea, Rodrigo Palacio se našao u prilici, ali njegov udarac je bio neprecizan.

Ništa se posebno nije događalo na travnjaku do 44. minute, kada Rodrigo Palacio pogađa gostujuću mrežu i poravnava rezultat, no rezultat 1:1 je na semaforu stajao nepune dvije minute, jer je tik pred odlazak na odmor za novo gostujuće vodstvo pogodio Marco Parolo.

U nastavku je ponovno Inter bio jača momčad. Već u devetoj minuti drugog dijela Rodrigo Palacio zabija svoj drugi pogodak na utakmici, ovog puta iz mnogo teže situacije. Samo dvije minute nakon toga Fredy Guarin precizno pogađa mrežu Parme za vodstvo Nerazzurra. U 59. minuti je Nicola Sansone odlično ubacivanje Cassanija pretvorio u novo izjednačenje, 3:3, ujedno i konačna rezultat utakmice.

Parma je nakon novog izjednačenja lovila sva tri boda, imala je izglednije prilike, a u par navrata su prijetili preko Sansonea, Cassana ili Jonathana Biabianyja. Inter je neiskorištene prilike gostiju mogao kazniti gotovo u sudačkoj nadoknadi, kada je Esteban Cambiasso šutirao s nešto više od pet metara, ali njegov udarac je obranio Mirante.

Mateo Kovačić je odigrao svih 90 minuta za Inter. Nije postigao gol niti za njega asistirao, ali je bio jedan od korisnijih igrača u cijeloj domaćoj momčadi. Svaka akcija se vrtila oko njega i on je kreirao gotovo svaku priliku i polupriliku, koju je Inter imao na susretu. Uputio je nekoliko udaraca, „začeo“ akcije za pogotke, dok je u posljednjim minutama krenuo u kontru, no loptu mu je presjekao Palacio i tako upropastio mogućnost za eventualno vodstvo i pobjedu od 4:3. Pred sami kraj utakmice je uspio zaraditi i žuti karton. Marijan Ćorić, hrvatski nogometaš u redovima protivničke momčadi, je cijeli susret odgledao s klupe za rezervne igrače.

• Obrisan korisnik09.12.2013. u 21:16
    po mom skromnom misljenju kovacic je i sinoc pokazao da je jedan od par vrhunskih igraca u interu, zaista steta da u jednoj tako velikoj ekipi igra toliko panjeva... haha, sad sam se sjetio situacije od sinoc kad je kova stigao biabianiya, cisto mu uklizao s ledja i oduzeo loptu a biabiany stao i... [više na forumu]
  • ivos09.12.2013. u 17:50
    A ja se nadam da neće nikada u Juve.
    ivos
  • Obrisan korisnik09.12.2013. u 12:11
    ma ok je da obrambeni pogriješi, to mu je u opisu posla, ali ovo šta on radi je kriminalno, iz utakmice u utakmicu, pogledaj prvi gol parme, pa to ne bi kadet napravio.. kad netko toliko griješi onda nije riječ o pogrešci nego o neznanju..o njegovoj ''kvaliteti'' sve je rekao prandelli koji nakon... [više na forumu]
  • etti09.12.2013. u 10:52
    Vodit će se grčevita borba za to drugo i treće mjesto između Rome, Napolija, Intera i možda Fiorentine
    etti
  • kuky99009.12.2013. u 10:20
    Rana nije loš, jest da je zaribao što nije blokirao loptu za prvi gol, ali je kasnije počistio dvije čiste lopte koje je samo trebalo gurnuti u gol. Osim toga da je tako loš nebi već 3 sezone za njega bio zainteresiran Juventus. Normalno je da obrambeni pogriješi, pa čak i Hummels dosta zna... [više na forumu]