Napoli 3:3(2:1) Udinese
Udinese

U spektaklu sa šest pogodaka na San Paolu Napoli i Udinese podijelili bodove

Bernard Jurišić • subota, 07.12.2013.

Sjajnu utakmicu odigrali su Napoli i Udinese na San Paolu. Šest pogodaka i pregršt prigoda začinilo je jednu od najzanimljivijih utakmica 15. kola Serie A...

Sjajan finiš prvog poluvremena donio je tri pogotka nogometaša Napolija, od čega su, nažalost za njihove navijače, samo dva završila u suparničkoj mreži. Goran Pandev bio je precizan egzekutor u 38. i 41. minuti i Napoli je išao prema mirnom odmoru u svlačionici.

No, jedna nespretna reakcija Federica Fernandeza vratila je Udinese u igru. U posljednjim trenucima prvog poluvremena prednost Napolija je prepolovljena autogolom 24-godišnjeg Argentinca.

25 minuta u drugom poluvremenu mreže su mirovale, a onda su se u razmaku od 60-ak sekunda zatresle na obje strane. Najprije je Bruno Fernandes "zakucao" loptu snažnim udarcem ispod grede za 2:2, da bi Blerim Džemaili potom skrenuo jedan odbijanac u mrežu Udinesea za novu prednost Napolija.

No, Udinese je ipak iz Napolija odnio bod. Deset minuta prije kraja Dušan Basta se dobro snašao nakon gužve u kaznenom prostoru domaćina i poslao loptu u mrežu za 3:3. Pokušali su Napolitanci još jednom doći do prednosti, no gosti su se obranili iako su posljednjih sedam minuta bili bez isključenog trenera Guidolina.

Ni jedan od četvorice hrvatskih igrača nije ubilježio nastup. Josip Radošević u dresu Napolija, kao i Ivan Kelava, Igor Bubnjić i Frano Mlinar u dresu Udinesea utakmicu su pratili s na klupi za pričuve.

• valderrama08.12.2013. u 00:17
    Napoli već lagano otpada, mislim da neće niko moć pratit Juve volija bi da se varan, ako ništa veseli da je serie a sve efikasnija šta se tiče golova i atraktivnija za gledat