Marseille
Marseille 0:1 Nantes
Nantes

Josip Piršljin • petak, 06.12.2013.

Marseille je imao priliku odvojiti se od Nantesa u prvoj utakmici 17. kola francuskog prvenstva, no na Velodromeu su slavili gosti. Jedan pogodak bio je dovoljan Kanarincima da preskoče Marseille na četvrtoj poziciji.

17. kolo francuske lige otvorili su nogometaši Marseillea i Nantesa. Bio je to ujedno i derbi kola koji je odlučivao o četvrtom mjestu. Marseille je imao namjeru obraniti ga i odvojiti se od Nantesa na četiri boda, no na Velodromeu se dogodio pomalo neočekivani scenarij.

Kanarinci su pobijedili i time su zauzeli četvrto mjesto ostavivši momčad Eliea Baupa iza sebe. Utakmica na Velodromeu, koji se obnavlja za Europsko prvenstvo 2016. godine, nije obilovala prilikama i uzbuđenjima. Bila je "tvrda" i velika bitka vodila se na sredini terena.

Žuto-zeleni su do vodstva došli u 16. minuti. Odigrali su brzi kontranapad u kojem je Đorđević ušao u šesnaesterac i poslao povratnu loptu za Bedoyu. Amerikanac je uz pomoć domaćeg braniča uspio zabiti i Nantes je u relativno ranoj fazi došao do prednosti.

S rezultatom 0:1 se otišlo na predah, a u drugom poluvremenu nije više bilo pogodaka niti na jednoj strani. Baup je u drugom dijelu uveo Khelifu, a upravo je Tunižanin imao najbolju priliku da izjednači. Bio je neometan pred golom Rioua, no nije uspio pogoditi okvir gola, te je završilo pobjedom gostiju.