Saint-Étienne
Saint-Étienne 1:0 Evian
Evian

Igor Šestak • srijeda, 08.01.2014.

Nogometaši Paris Saint-Germaina u srijedu su nastavili s dobrim igrama. U devetom kolu Kupa Francuske s 5:2 su svladali Brest, a junak utakmice bio je strijelac tri pogotka Zlatan Ibrahimović. Iznenađenje je u Kupu priredio Jura Sud izbacivši iz natjecanja Creteil, a u zaostaloj utakmici 17. kola Ligue 1 Saint-Etienne je svladao Evian 1:0.

Vremenske neprilike nisu dozvolile da se utakmica 9. kola Kupa Francuske između Bresta i Paris Saint-Germaina odigra tijekom prošlog vikenda, no odigrana je u srijedu. Vodeća momčad Ligue 1 nije imala prevelikih problema i svladala je drugoligaša rezultatom 2:5.

Saint-Etienne u Prvenstvu nadigrao Evian

U srijedu je odigrana i jedna utakmica Ligue 1. Odgođeni susret 17. kola odradili su Saint-Etienne i Evian, a Zeleno-bijeli su slavili s minimalnih 1:0. Trenutak odluke dogodio se u 22. minuti kad je jedini pogodak na utakmici postigao Hamouma. S tri osvojena boda Saint-Etienne se popeo ispred Bordeauxa na četvrto mjesto Ligue 1, dok je Evian na 16. mjestu, šest bodova udaljen od zone ispadanja.

Kao i obično kad je PSG u pitanju, u prvom planu bio je nezaustavljivi Zlatan Ibrahimović. Ovoga puta upisao je hat-trick i to u prve 42 minute utakmice. Prvi pogodak zabio je u desetoj minuti nakon centaršuta Maxwella, a samo pet minuta kasnije na semaforu je zasvijetlilo 0:2. Dobru akciju Lavezzija i Matuidija pogotkom je okrunio Thiago Motta.

Domaćini su vratili nadu u 33. minuti pogotkom Lesoimiera, no ubrzo se na scenu vratio Zlatan. U 39. minuti Šveđanin je ostao sasvim sam nakon slobodnog udarca Thiaga Motte i poentirao za 1:3, a svoj hat-trick kompletirao je tri minute kasnije lijepim lobom nakon Cavanijevog proigravanja.

Čim je krenuo nastavak, PSG je zabio i peti pogodak. Ibrahimović je ovoga puta bio asistent, a u strijelce se upisao Lavezzi. U 53. minuti Cavani je pogodio okvir Brestovih vrata, no Parižani do šestog pogotka nisu uspjeli doći. Domaćini su do konačnih 2:5 stigli u pretposljednjoj minuti utakmice, a strijelac je bio Ayite. U šesnaestini finala PSG će igrati protiv Montpelliera.

U drugoj odgođenoj kup-utakmici sastali su se Jura Sud i Creteil, a prilično iznenađujuće prolaz su izborili domaćini. Jedini pogodak na utakmici za amatersku momčad iz četvrte lige postigao je Gomariz, dok se drugoligaš Creteil oprostio od natjecanja.

Od utakmica devetog kola Kupa Francuske preostao je još jedino susret Cannesa i Saint-Etiennea koji je na rasporedu 14. siječnja, a utakmice šesnaestine finala na rasporedu su 22. siječnja.

• Obrisan korisnik09.01.2014. u 00:06
    Psg se brutalno uigrao.Ovaj Ibra je brutalan lik.Kakva će LP bit ove sezone.Ipak ima spasa i možda bude iznenađenja,a ne da se pretvori u dosadno natjecanje kao neke lige petice.