Igor Šestak • nedjelja, 08.12.2013.

U subotu navečer odigrane su četiri utakmice 17. kola Ligue 1, a jedna je odgođena zbog smrznutog terena. Paris Saint-Germain se vratio pobjedama i to s čak 5:0 protiv Sochauxa. Uspješni domaćini bili su i Lorient i Reims, dok su bodove podijelili Valenciennes i Guingamp.

Prvu utakmicu subotnjeg programa na Parku prinčeva su odigrali vodeći Paris Saint-Germain i fenjeraš Sochaux. Kako se i očekivalo, branitelji naslova nisu imali problema u ovoj utakmici i slavili su s uvjerljivih 5:o, a prvo ime susreta po tko zna koji put bio je Zlatan Ibrahimović. Prvo je dvaput asistirao, a onda i dvaput zabio.

Parižani su na vodstvo morali čekati samo 14 minuta. Ibrahimović je lijepim proigravanjem pronašao Thiaga Silvu, brazilskog stopera koji se odlično snašao i u napadačkoj ulozi te načeo mrežu Crosa. Rezultatom 1:0 završilo je prvo poluvrijeme, a čim je krenulo drugo, PSG je udvostručio vodstvo. Poujol je pogriješio, Thiago Motta uzeo loptu i asistirao, a Lavezzi poentirao.

U 62. minuti Ibrahimović je upisao drugu asistenciju. Ovoga puta sve je servirao za Cavanija, koji je postigao svoj 11. pogodak sezone i izjednačio se na ljestvici strijelaca sa Zlatanom. Međutim, to izjednačenje PSG-ovih napadača nije dugo potrajalo jer je Ibra nastavio svoj show. Prvo je u 84. minuti dobio žuti karton, a onda tri minute kasnije iz slobodnog udarca zabio za 4:0. Završni udarac Sochauxu je zadao u prvoj minuti sudačke nadoknade i postavio konačnih 5:0 na asistenciju Cavanija.

U sjajnoj formi trenutačno je Lorient. U subotu je na svom stadionu ugostio Rennes i rezultatom 2:0 stigao do svoje četvrte uzastopne pobjede. Ključni trenutak utakmice dogodio se već u šestoj minuti kad je Armand isključen zbog prekršaja na Aboubakaru unutar svog kaznenog prostora. Udarac s bijele točke sigurno je izveo Jouffre. Lorient je mogao utakmicu riješiti i ranije, no na drugi je pogodak morao čekati sve do 87. minute. Strijelac je još jednom bio Jouffre i odveo Lorient u gornji dio tablice, barem na jedan dan.

Pobjedničku stazu pronašao je i Reims. Nakon pobjede pod tjednom na gostovanju kod Sochauxa, u subotu je na svom stadionu svladao Nicu i to uz dosta sreće. U ovom vrlo izjednačenom susretu mreže su mirovale sve do sudačke nadoknade drugog poluvremena. Tada se za domaće ukazao Charbonnier i na asistenciju Fortesa zabio pobjednički pogodak. Ranije u susretu Nica je promašila nekoliko dobrih prilika, a ovo joj je bio sedmi poraz u nizu te se nalazi samo šest bodova od zone ispadanja.

Jedini gost koji u subotu nije poražen bio je Guingamp, koji je kod Valenciennesa uspio odigrati 1:1, iako je gubio od 18. minute. Strijelac za domaćine bio je Doumbia. Momčad koja tavori u zoni ispadanja već se počela nadati prekidu niza od pet utakmica bez pobjede, no snove joj je srušio Sankhare pogotkom u 70. minuti za konačnih 1:1.

Utakmica Saint-Etiennea i Eviana odgođena je zbog smrznutog terena na stadionu Geoffroy-Guichard, a novi termin njenog odigravanja za sada nije poznat.

• Obrisan korisnik09.12.2013. u 15:03
    Ne znam kakvo je mjerilo Ligue 1, no kak PSG igra nebi se čudio da ih gledamo u završnici završnice Lige prvaka...
  • Obrisan korisnik08.12.2013. u 14:41
    Brutalna su ekipa.Tiho će prijetit u LP.Moglo bi bit svašta.