Filip Han • ponedjeljak, 09.12.2013.

Četiri nedjeljna dvoboja Ligue 1 donijela su uzbuđenja i pobjede favorita. Lyon je bio uspješan kod Bastije, a domaće pobjede ubilježili su Bordeaux i Monaco...

U prvoj utakmici odigranoj u ranijem poslijepodnevnom terminu Bordeaux je s minimalnih 1:0 porazio Lille. Jedini pogodak na susretu zabio je u 27. minuti N'Guemo koji je imao veliku pomoć u Kjaeru od kojeg se lopta odbila i prevarila vratara Enyeamu. On tako nije uspio oboriti rekord u održavanju svoje mreže praznom koju drži upravo bivši golman Bordeauxa Gaetan Huard, a koji iznosi 1176 minuta.

Osim što su sačuvali rekord bivšeg igrača, Bordeaux se pomaknuo na šesto mjesto tablice s 27 bodova koliko ima i Marseille.

Lyon je uvjerljivo pobijedio Bastiju u gostima čime ju je preskočio na ljestvici i stigao do desetog mjesta. Bastiji je to bio i prvi domaći poraz ove sezone, a do odmora se činilo da će tako i ostati. Domaći su poveli u 34. minuti nakon gola Floriana Raspentina, a Bastia je pružala i bolju igru. Drugo poluvrijeme donijelo je i drugačiji Lyon koji je izjednačio već u 54. minuti preko Lacazettea. Samo dvije minute kasnije glavom je poentirao Benzia nakon ubačaja Greniera, a tri boda potvrdio je u 85. minuti Gomis koji je ušao s klupe.

Toulouse može žaliti za propuštenom prilikom u domaćoj utakmici s Montpellierom. Obje su momčadi susret završile s igračem manje, nakon što su crvene kartone dobili Congre i Zebina, no Toulouse je imao priliku kapitalizirati crveni karton kroz jedanaesterac. Nakon što im je u 19. minuti gol zabio Camara, u 51. im je dodijeljen penal koji je skrivio Congre. Ben Basat je šutirao, no Geoffrey Jourdren pročitao je to i obranio. Domaći su ipak uspjeli izjednačiti u 72. minuti kad je zabio Aguilar.

Montpellier je u procesu promjene trenera nakon što je otišao Jean Fernandez, još uvijek pokušava pronaći pravu formu. Trenutno se nalazi na 17. mjestu sa samo 16 bodova, dok je Toulouse 14. s 21 bodom.

U posljednjoj utakmici kola Monaco je pobijedio Ajaccio što je bilo olakšano crvenim kartonom Pierazzija u 62. minuti utakmice. Dotad nijedna ekipa nije iskoristila svoje prilike, a Monaco je u 75. iskoristio višak igrača i zabio. Strijelac je bio Riviere, a do kraja nije bilo promjena u rezultatu.

Monaco je druga momčad lige s dva boda zaostatka za prvim PSG-om, a ovo mu je bila četvrta pobjeda zaredom. Ajaccio je pretposljednja momčad lige samo devet osvojenih bodova.