Sportnet • utorak, 10.12.2013.

Nogometaši Manchester Uniteda minimalnim su rezultatom na Old Traffordu svladali Šahtar, osigurali prvo mjesto u skupini i ukrajinskom sastavu uskratili plasman u drugi krug. Poraz Šahtara iskoristio je Bayer iz Leverkusena, koji je pobjedom u San Sebastianu ugrabio drugo mjesto.

Manchester United će se kao prvoplasirana momčad skupine A naći u ždrijebu osmine finala Lige prvaka. Momčad Davida Moyesa prekinula je neugodan niz od dva domaća poraza protiv Evertona i Newcastlea i s minimalnih 1:0 svladala goste iz Donecka. Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta za gostujući sastav, dok je Eduardo da Silva utakmicu odgledao s klupe za pričuve.

United niti danas nije oduševio svoje navijače, Crveni vragovi odigrali su neimpresivno prvo poluvrijeme, a pogreška Rija Ferdinanda umalo je skupo koštala domaćine kada je sjajnu prigodu propustio Teixeira.

S Unitedove strane dvije velike prilike propustio je Ashley Young, u dva je navrata promašivao u situaciji kada se našao sam pred gostujućim vratarom, a otpor gostiju napokon je slomljen u drugom poluvremenu, u kojem je United ipak pokazao nešto više.

Nakon kornera u 67. minuti lopta je u srcu šesnaesterca došla do Phila Jonesa, a engleski reprezentativac je iz voleja smjestio u mrežu za, kako se pokazalo, konačan rezultat utakmice.

Pogodak i pobjeda Uniteda otvorili su priliku Bayeru da pobjedom u San Sebastianu preskoči Šahtar i izbori plasman u osminu finala. Njemačka je momčad to i ostvarila također minimalnom pobjedom od 1:0.

U prvom dijelu vratnicu je iz slobodnog udarca pogodio Castro, a kod domaćina neposredno prije odmora izglednu priliku propustio Carlos Vela. Početkom nastavka, međutim, do pogotka su došli gosti iz Njemačke. U 49. minuti nakon kornera i "flipera" u kaznenom prostoru domaćina, lopta je došla do Ömera Topraka, koji se dobro snašao i s nekoliko je metara proslijedio iza leđa domaćeg vratara.

• Obrisan korisnik11.12.2013. u 09:06
    čudno da Moyesu bolje iđe u Lp di nikad nije vodio utakmicu nego u engleskom prvenstvu
  • Obrisan korisnik11.12.2013. u 07:19
    meni još nije jasno kako je united razvalio bayera .. to je nogomet, iskustvo u ligi prvaka je očito presudno (gledam samo milana ..)
  • Obrisan korisnik10.12.2013. u 23:57