Liga prvaka, skupina B, 6. kolo, 10.12.2013, 20:45 h
København
København 0:2 Real Madrid
Real Madrid

Josip Piršljin • utorak, 10.12.2013.

Drugi putnik u osminu finala Lige prvaka iz skupine B ostat će zasad nepoznat jer je utakmica između Galatasaraya i Juventusa prekinuta u 35. minuti i odgođena zbog snijega koji je prekrio teren. U drugoj utakmici skupine Real je gostovao u Danskoj i rutinski pobijedio 2:0 uz prekrasan pogodak Luke Modrića.

Hrvatski veznjak Luka Modrić postigao je prvi ovosezonski gol za Real Madrid. Njegova je momčad svladala Kobenhavn 2:0, a Modrić je "načeo" mrežu Danaca odlično izvedenim udarcem van šesnaesterca. Igrao je do 82. minute kada ga je zamijenio Casemiro.

Iako je Realu utakmica s Dancima bila nevažna jer su već otprije osigurali plasman u osminu finala, Ancelotti je na travnjak stadiona Parken poslao gotovo najjači sastav. Casillas je bio na vratima, Nacho i Pepe ispred njega, a Marcelo i Arbeloa na bokovima. Modrić je s Xabi Alonsom igrao na poziciji defenzivnog veznog, a u ofenzivnoj liniji bili su Bale, Isco i Ronaldo iza Benzeme.

Domaći su pokušali uloviti barem bod u okršaju s Madriđanima kako bi došli do trećeg mjesta i Europske lige, ali već u 25. minuti postalo je jasno kako će im to teško poći za rukom. Modrić je primio loptu od Isca, prodao lažnjak domaćem braniču i potom uputio precizan i neobranjiv udarac prema Wilandu s ruba šesnaesterca za 1:0.

Na poluvrijeme se otišlo s tim rezultatom, a onda je Kraljevski klub na samom početku nastavka povećao svoju prednost. Marcelo je ubacio u kazneni prostor gdje se našao Pepe koji glavom lijepo asistira Ronaldu, a Portugalac nije imao problema pronaći Wilandovu mrežu.

Gosti su imali u 89. minuti priliku da još povećaju rezultat jer su dobili jedanaesterac poslije prekršaja Delaneya na Ronaldu. Isti je igrač i pucao s bijele točke, ali Wiland je uspio obraniti i dvoboj na Parkenu je završio pobjedom Reala 2:0.

• Obrisan korisnik10.12.2013. u 23:19
    moguće i to.. šalim se malo jer ako ga je baš benzema ozlijedio na duže onda će morati puno kompenzirati... za ovakve utakmice protiv slabijih protivnika realu je modrić dovoljan da znaju da će pobijediti.. čovjek kontrolor šta je je