Milan 2:2 Roma
Roma

Milan dvaput dostizao zaostatak i podijelio bodove s Romom

Filip Han • ponedjeljak, 16.12.2013.

Milan je u posljednjoj utakmici 16. kola talijanskog prvenstva dočekao Romu. Rimljani su dva puta dolazili u prednost, a domaći su oba puta taj zaostatak uspjeli nadoknaditi, pa su ekipe uzele po bod nakon rezultata 2:2...

Već u 13. minuti utakmice nakon dobre akcije iz dva dodavanja Roma je postigla pogodak. Ljajić je imao loptu na dvadesetak metara od gola na lijevoj strani. U kaznenom prostoru uočio je prazan prostor za Strootmana, koji je primio loptu i odmah je poslao pred gol gdje se nebranjen pred Abbiatijem našao Destro, te bez problema zabio za 1:0.

Milan se nije predao nakon primljenog gola, krenuli su u napad i ubrzo su do nekih dobrih prilika došli Kaka čiji je udarac s ruba šesnaesterca prošao pored stative, te brzi Emanuelson koji je zaprijetio nakon prodora u kazneni prostor.

Već u 29. minuti Milan je izjednačio. Nakon kornera s desne strane loptu je glavom na drugu stativu poslao Muntari, a tamo ju je dočekao Zapata koji, također glavom, pogađa za 1:1. Do kraja prvog poluvremena dogodila se zanimljiva situacija u kojoj je udarac Bradleya završio točno na crti Milanova gola, no suci nisu dosudili pogodak. Na poluvrijeme se otišlo bez promjena u rezultatu.

Nova promjena dogodila se u 51. minuti utakmice. Roma je odigrala kontru po lijevoj strani, povukao ju je Gervinho, a njega u šesnaestercu klizećim startom ruši rezervni vratar Gabriel koji je na poluvremenu zamijenio ozlijeđenog Abbiatija. Sudac je dosudio penal, a sigurno ga je izveo Strootman i doveo Romu do nove prednosti.

Milan je ipak još jednom pronašao način da se vrati u utakmicu. U 77. minuti Kaka je započeo akciju u kojoj je poslao loptu do Balotellija na vrhu šesnaesterca, a on je u padu pronašao Muntarija koji loptu po podu šalje u Rominu mrežu. Promjene rezultata do kraja nije bilo, pa je konačan rezultat 2:2.

Roma je još uvijek druga na tablici, no propustila je priliku da se približi prvom Juventusu i sada za njim ostaje pet bodova. Milan je deseta momčad lige 19 bodova.

• Obrisan korisnik17.12.2013. u 00:01
    dugo se roma i drzala..kao i hajduk s dinamom..
  • Obrisan korisnik16.12.2013. u 23:57
    Juve će rutinski do naslova...Roma očekivano počela štucat, a Napoli nema konstantu... Zahebali su Ligu Prvaka, ali domaći naslov je zicer...