Napoli slavio u golijadi na San Paolu, Juventus na krilima Teveza stigao do nove pobjede

Kristijan Musa • ponedjeljak, 16.12.2013.

Napoli je ostvario pobjedu nad Interom od 4:2 u okviru 16. kola Serie A te vratio zaostatak za Juventusom na sedam bodova, nakon što je Stara Dama više nego uvjerljivo svladala Sassuolo na svom terenu. Napolitanci su pak kontrolirali utakmicu protiv Intera, iako su Nerazzuri u pojedinim dijelovima susreta imali mogućnost povratka, no isključenje Rickyja Alvareza im je potpuno poremetilo planove.

Napoli je u jednom od dva derbija kola svladao Inter s 4:2. Domaći su nakon samo devet minuta igre poveli preko Gonzala Higuaina. U 36. minuti utakmice je Esteban Cambiasso postigao pogodak na asistenciju Rickyja Alvareza.

Samo tri minute potom Dries Mertens pogodio za novo vodstvo Napolitanaca na asistenciju Blerima Džemailija. Švicarac je nove tri minute poslije toga pogodio za dvostruko vodstvo domaćih i kada se mislilo da će se tim omjerom snaga otići na odmor, Yuto Nagatomo je zabio za 3:2 te time ostavio Nerazzure ostavio u igri.

U nastavku je Inter pokušavao pogoditi za izjednačenje kako bi se u potpunosti vratili u igri, ali je potom Ricky Alvarez zaradio isključujući žuti karton. Napoli je devet minuta prije kraja ponovno otišao na distancu od dva gola razlike preko Josea Callejona te time riješio pitanje pobjednika.

U sudačkoj nadoknadi je još makedonski reprezentativac Goran Pandev stigao promašiti jedanaesterac te njime dodatno „uništiti“ Inter i njegove planove ka „gornjem domu“ Serie A.

Juventus je vrlo uvjerljivo svladao Sassuolo na vlastitom terenu te privremeno pobjegao Romi na šest bodova. Roma će pak pokušati vratiti zaostatak na tri boda razlike u derbiju kola, kojeg će u ponedjeljak odigrati protiv Milana.

Stara Dama je još u prvih 45 minuta riješila pitanje pobjednika u svome susretu 16. kola talijanske Serie A, prvenstveno zahvaljujući fantastičnoj predstavi argentinskog reprezentativca Carlosa Teveza. Svoj prvi pogodak na utakmici Tevez je zabio u 15. minuti nakon što je odbijenu loptu rutinski pospremio u mrežu.

Samo 13 minuta nakon toga Tevez je izveo slobodni udarac, kojeg je glavom u pogodak pretvorio Federico Peluso. Do poluvremena je Juventus uspio još jednom matirati gostujućeg vratara Pegola, a strijelac je još jednom bio Tevez, koji je iskoristio „poklon“ obrane Sassuola te s lakoćom prevario vratara i pospremio loptu u nečuvanu mrežu.

U nastavku je Tevez stigao i do svog hat-tricka, tako što je ubacivanje Mauricija Isle „zakucao“ u mrežu, postavivši konačnih 4:0 za aktualne nogometne prvake Italije, ujedno i predvodnika ovosezonske Serie A.