Filip Han • nedjelja, 15.12.2013.

U poslijepodnevnom terminu talijanske nogometne lige pobjede su upisali Fiorentina za koju je Ante Rebić odigrao 13 minuta, Lazio za koji je Klose zabio dva gola, Torino i Sampdoria, a odigrana su i dva remija...

Fiorentina je upisala pobjedu koja ju je barem privremeno smjestila na četvrto mjesto ljestvice ispred Intera. U goste je stigla predzadnja Bologna, a domaćini nisu imali problema s upisivanjem tri boda. U 13. minuti prvi gol zabio je Iličić, a u 29. vodstvo je podebljao Valero. U 65. minuti treći i posljednji pogodak zabio je prvi strijelac lige Giuseppe Rossi postigavši tako svoj 13. gol sezone.

Ante Rebić utakmicu je počeo na klupi, a u igru je ušao u 77. minuti kada je zamijenio upravo Rossija.

Na ljestvici je napredovao i Lazio nakon pobjede protiv Livorna. Dva pogotka Miroslava Klose bila su dovoljna za slavlje i tri boda koja su Rimljane doveli do osmog mjesta lige. Odlični Klose zabio je prvi put u 19. minuti, a konačnih 2:0 postavio je sedam minuta kasnije. Klose je mogao zabiti i treći put, no udarac iz 49. minute iz kaznenog prostora otišao je pored gola. Livorno je uputio tek jedan šut u okvir gola, i to u 33. minuti kad nije uspio zabiti Paulinho.

Pobjedu od 2:0 upisao je i Torino u gostima kod Udinesea. Prvi gol pao je tek početkom drugog poluvremena, točnije u 48. minuti, a zabio je Farnerud. Pobjedu je potvrdio u 76. minuti Immobile udarcem glavom iz šesnaesterca.

Sampdoria je upisala minimalnu gostujuću pobjedu kod Chieva. U 16. minuti jedini gol na utakmici dao je Eder nakon kornera. Chievo je agresivno napadao do kraja utakmice, no domaći igrači nisu uspjeli realizirati ni jednu od svojih prilika. Na samom kraju utakmice dobre su prilike promašili Paloschi i Pellissier, pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Neodlučenu utakmicu odigrali su Genoa i Atalanta. Genoa je povela u 72. minuti nakon gola Bertolaccija. Bod za Atalantu donio je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade De Luca nakon jednog centaršuta. Genoa je tako propustila zauzeti sedmo mjesto tablice do kojeg bi došla da nije ispustila dva boda. Atalanta je na 13. mjestu.

Bodove su podijelili i Parma i Cagliari, no u toj utakmici nije bilo pogodaka.