Josip Tolić • nedjelja, 15.12.2013.

Odigrane su dvije od tri nedjeljne utakmice 16. kola Premier lige. Manchester United nakon četiri utakmice i više od mjesec dana uspio je upisati prvenstvenu pobjedu na gostovanju kod Aston Ville (0:3) uz dva gola Dannyja Welbecka, dok su remi na Carrow Roadu odigrali Norwich City i Swansea City (1:1).

Negativan niz Manchester Uniteda u Premiershipu konačno je završio. Crveni su vragovi u nedjeljnom dvoboju 16. kola domaćeg prvenstva slavili na gostovanju kod Aston Ville 0:3 i tako upisali prvu pobjedu nakon četiri utakmice i više od mjesec dana čekanja.

Junak gostiju bio je reprezentativac Engleske Danny Welbeck postigavši dva pogotka u razmaku od četiri minute koja su praktično riješila dvoboj. Prvo se sjajno snašao na petercu domaćih pospremivši u mrežu odbijenu loptu od udarca Adnana Januzaja u 15. minuti, a tri minute potom završava protuudar svoje momčadi nakon ubačaja Antonija Valencije.

Potvrda pobjede Uniteda stigla je u sedmoj minuti nastavka kada su kombinaciju na rubu šesnaesterca odigrali Rooney i Cleverley, a potonji je precizno pogodio bliži kut za konačnih 0:3.

U isto vrijeme pred gotovo 27.000 gledatelja na Carrow Roadu u Norwichu gostovao je velški Swansea tražeći uspon u gornju polovicu ljestvice. Na dobrom putu do tog ostvarenja gosti su bili nakon 12. minute, kada je Nathan Dyer sjajnom kontrolom lopte prihvatio proigravanje Williamsa i krasnim lobom zabio za 0:1. Nažalost, pet minuta prije kraja poluvremena u jednom skoku Dyer teško ozljeđuje gležanj i napušta igru.

Kada se činilo da će s tim rezultatom momčadi otići na odmor, u posljednjoj minuti nadoknade potez utakmice radi Gary Hooper i s 25 metara iz voleja vraća utakmicu na početak. Unatoč nekoliko dobrih prilika u nastavku dvoboja, Kanarinci nisu uspjeli zabiti pobjednički pogodak i iz ovog domaćinstva uzeli su bod.

• Obrisan korisnik17.12.2013. u 17:50
    mislim da ipak neke veze sa pobjedom ima i giggs,kad je on na terenu imaju više samopouzdanja ili čega već...ggmu
  • Obrisan korisnik17.12.2013. u 14:15
    PACIJENT
  • Obrisan korisnik16.12.2013. u 16:31
    I onda mi netko kaže da čuda ne postoje, a wellbeck zabio dva gola a skoro utrpao i treci...u jednoj utakmici zabio golova koliko je u cijeloj prošloj sezoni. Svaka čast.
  • Obrisan korisnik16.12.2013. u 10:10