Sportnet • subota, 14.12.2013.

Borba za vrh prvenstvene ljestvice u Premiershipu neizvjesnija je no ikad prije nakon subotnjeg popodnevnog programa 16. kola. Pobjede su na svojim travnjacima izborili Chelsea i Everton, te iskoristili težak poraz Arsenala da razmak od prvog do četvrtog mjesta svedu na samo četiri boda.

Manchester City je pobjedom nad Arsenalom od 6:3 samo nakratko zasjeo na drugo mjesto prvenstvene ljestvice, Chelsea se teško izborenom pobjedom nad Crystal Palaceom od 2:1 vratio na poziciju prvog pratitelja Topnika.

Bilo je to znatno teže poslijepodne za momčad Josea Mourinha nego je to itko od navijača londonskog sastava očekivao, jer Palace je pružio odličan otpor i mogao sa Stamford Bridgea odnijeti više od poraza.

Chelsea je poveo u 16. minuti pogotkom Fernanda Torresa nakon što se udarac Williana odbio od vratnice, no gosti su uzvratili nakon pola sata igre preko Marouanea Chamakha.

Bodove Chelseaju donio je Ramires deset minuta prije odmora, a u nastavku utakmice Petr Čech je u više navrata sjajnim intervencijama spašavao bodove londonskom klubu.

Everton već devetu utakmicu u prvenstvu ne zna za poraz. Nakon pobjede nad Unitedom na Old Traffordu i remija s Arsenalom, momčad Roberta Martineza na Goodison Parku je svladala Fulham s 4:1 i preskočila gradskog rivala te zasjela na četvrto mjesto.

Leon Osman je u 18. minuti donio prednost domaćima, ali je u 67. minuti Gareth Barry skrivio kazneni udarac i Dimitru Berbatovu dao prigodu da s bijele točke izjednači na 1:1.

Ipak, u zadnjih petnaestak minuta Everton je čak triput tresao mrežu gostiju iz Londona, Seamus Coleman, Barry, a potom i Kevin Mirallas lansirali su Toffeese među četiri najbolje momčadi lige. Nikica Jelavić ponovno nije dobio prigodu zaigrati, cijelu je utakmicu ispratio s klupe.

Newcastle je imao prigodu nakon trijumfa na Old Traffordu novom pobjedom se priključiti najboljoj četvorki, ali je podijelio bodove sa Southamptonom, za kojeg je 90 minuta odigrao i Dejan Lovren.

Yoan Gouffran je iskoristio grubu pogrešku braniča Josa Hooiveda i pogodio za 1:0 Svraka u 27. minuti, no bodove je podijelio Jay Rodriguez u 65. minuti nakon efektne akcije sa Stevenom Davisom.

Cardiff City se odlijepio od dna ljestvice minimalnom domaćom pobjedom nad West Bromwich Albionom, strijelac u 65. minuti bio je Peter Whittingham, dok će Sunderland i dalje ostati čvrsto prikovan za dno ljestvice nakon remija bez pogodaka na gostovanju kod West Hama.

• Obrisan korisnik15.12.2013. u 16:08
    od 5 šansi na početku jedva zabiju jednu,treba poraditi na efikasnosti,jer su prilike tu