Premiership, 16. kolo, 14.12.2013, 13:45 h
Manchester City
Manchester City 6:3 Arsenal
Arsenal

Josip Tolić • subota, 14.12.2013.

U prvoj utakmici 16. kola Premiershipa, ujedno i njegovoj najjačoj utakmici, Manchester City na svom je Etihadu svladao momčad Arsenala čak 6:3.

Pravi spektakl ponudili su nogometaši Manchester Cityja i Arsenala u prvoj utakmici 16. kola engleskog nogometnog prvenstva. Građani su na Etihadu upisali pobjedu od čak 6:3 i tako se probili na drugo mjesto poretka, dok su Topnici povezali već treću utakmicu u nizu bez pobjede.

Nebeskoplavi su otvorili utakmicu vodstvom u 14. minuti, kada je nakon udarca iz kuta volejem efektno pogodio Sergio Agüero. Nekoliko minuta potom Negredo je mogao podebljati vodstvo svoje momčadi, ali nije uspio uputiti udarac u okvir što je kaznio Theo Walcott s(p)retno pogodivši na isteku pola sata igre za izjednačenje.

Nije tu bio kraj uzbuđenjima prije velikog odmora; u 38. minuti brzu su kombinaciju odigrali Zabaleta i Negredo za novo domaće vodstvo. Početak drugog poluvremena obilježila je ozljeda strijelca Agüera koji je zbog toga morao napustiti igru. Domaće je navijače brzo oraspoložio Fernandinho lijepim pogotkom za 3:1 u 51. minuti s ruba kaznenog prostora.

Momčad Arsenea Wengera znala je odgovarati na postavljene izazove i ponovno je smanjila zaostatak. Bio je to krasan potez Walcotta koji se po drugi put upisao u strijelce unatoč tome što se kod upućivanja Ramseyjeve lopte nalazio u zaleđu.

Nada gostiju iz Londona nije dugo ostala na životu, samo tri minute potom David Silva poentirao je izbliza nakon prodora svog sunarodnjaka Jesúsa Navasa. Mreže su nakon toga mirovale sve do same završnice utakmice, kada su pala čak tri pogotka.

Dvije minute prije 90. Fernandinho radi dar-mar u kaznenom prostoru Topnika i zabija svoj drugi gol, u četvrtoj minuti nadoknade Mertesacker smanjuje na 5:3, a već u sljedećem napadu Szczesny radi glupost u svom šesnaestercu rušeći Milnera, što s bijele točke kažnjava Yaya Touré i postavlja konačnih 6:3.

• Obrisan korisnik15.12.2013. u 19:00
    Jaki klubovi: Liverpool, Chelsea, Man City, Everton, Tottenham, Man United.Arsenal u ovoj sezoni - pobjede: Tottenham, Liverpool; porazi: United, City; nerješeno: Everton.Od jakih klubova još ostaje Chelsea, a unatoč tome Arsenal je prvi na tablici. Eto ti par činjenica. Daleko je još kraj... [više na forumu]
  • Lovro-ZG15.12.2013. u 16:59
    neće Arsenal zbog jednog poraza propast...oni su konstantni i ne gube bodove kod malih klubova ko ostali tako da su za mene i dalje glavni kandidati za naslov
    Lovro-ZG
  • Obrisan korisnik15.12.2013. u 16:09
    prvo je liverpool lajao da su najbolji,sad arsenal,.pa vidimo kako je završilo.skliznut će s prvog mjesta već prije Božića
  • Obrisan korisnik14.12.2013. u 22:01
    Mislim da Chelsea ima jaču momčad.
  • Obrisan korisnik14.12.2013. u 19:12
    Bilo bi mi draže da su u srijedu u Napulju izgubili 6:3, nego ovo danas. Ne volim City, ali trenutno imaju daleko najjaču momčad u ligi i samo je pitanje vremena kada će preuzeti vrh prvenstvene ljestvice.