Premiership, 16. kolo, 15.12.2013, 17:00 h
Tottenham
Tottenham 0:5 Liverpool
Liverpool

Sportnet • nedjelja, 15.12.2013.

Posljednja utakmica 16. kola engleske Premier lige potvrdila je poslovicu "šećer dolazi na kraju", jer Liverpool je impresivnom predstavom na White Hart Laneu poslao poruku kako ove godine ozbiljno računa na borbu za naslov prvaka. Predvođeni sjajnim Luisom Suarezom u ulozi kapetana Redsi su upisali najveću gostujuću pobjedu nad Spursima, Hugo Lloris pet je puta vadio loptu iz svoje mreže.

Pravu sliku dominacije Liverpoola u derbiju 16. kola najbolje će oslikati podatak da je konačnih 5:0 odličan rezultat za nogometaše Tottenhama, koji su tijekom 90-minutne noćne more mogli primiti i dvostruko više pogodaka. Luis Suarez je od ozlijeđenog Stevena Gerrarda preuzeo kapetansku traku i posve opravdao odluku Brendana Rodgersa, predvodivši Liverpool s dva pogotka i dvije asistencije.

Tottenham je od početka do kraja bio u podređenom položaju, a Liverpool tečnom i brzom igrom stvarao priliku za prilikom ispred Huga Llorisa. Otpor je napokon slomljen u 18. minuti kada je Jordan Henderson uposlio Suareza, a on se sjurio u kazneni prostor i smireno pogodio za 1:0.

Odlični Henderson bio je u centru pozornosti i pet minuta prije odmora, prvo je asistirao za pokušaj Suareza, a nakon što je Urugvajčev pokušaj obranio Lloris našao se na pravom mjestu i pogotkom u bliži kut udvostručio prednost Redsa.

Niti nastavak utakmice nije ponudio puno utjehe navijačima Tottenhama, a svaku nadu izgubili su u 63. minuti kada je Paulinho "počašćen" izravnim crvenim kartonom zbog visoko podignute noge i prekršaja nad Suarezom.

Ionako nadmoćni Liverpool ubrzo je iskoristio brojčanu nadmoć i u 75. minuti nakon minijature Hendersona poveo 3:0 pogotkom Jona Flanagana, a posve iscijeđenog domaćina dodatno su s dva pogotka u završnici dokrajčili Suarez i Raheem Sterling.

Liverpool se pobjedom na White Hart Laneu primakao na samo dva boda od vodećeg Arsenala, dok je Tottenham u kratkom vremenu doživio već drugi debakl, nakon šest pogodaka Cityja na Etihadu sada im je pet utrpao i Liverpool. Pred Andreom Villas-Boasom teških je nekoliko dana.

• Obrisan korisnik16.12.2013. u 16:59
    Majstore, bio je čist faul.Svaka čast Liverpoolu, predivno su igrali. Suarez bi sljedeće godine mogao u užu konkurenciju za Zlatnu loptu ako ovako nastavi.
  • Obrisan korisnik16.12.2013. u 08:23
    Strašan Liverpool, ovo što rade ovu sezonu je za svaku pohvalu, a razbiti ovako Tottenham na WHL je gotovo nemoguća misija pogotovo ove sezone jer je i njihova ekipa za svaki respekt. Ipak dvi stvari nitko ne spominje i to Suarezovu igru "ko doda p****" kojom je uskratia još pokoji gol i poništen... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.12.2013. u 01:21
    kakav lom...bravo suarez i liverpool!!!
  • Obrisan korisnik16.12.2013. u 01:02
    Da su igrači Liverpoola bili malo prisebniji ovo je moglo komotno završiti 7 ili 8 :0
  • narada10815.12.2013. u 23:56
    jeste, bit će zanimljivo ova BPL, baš sam se ugrijao kod rezultata prošlih tekmi, hihi. Povratak Liverpoola? Ovako lepršavi sigurno imaju moju podršku, a to nekaj znači jer ja sam inače po zanimanju „stari Bavarac" (još od 70ih, hehe). Suarez? Genijalac, ako sam dobro brojio: ili dao gol ili... [više na forumu]