Marseille 2:2 Bordeaux
Bordeaux

Marseille u dvije minute izvukao remi protiv Bordeauxa

Filip Han • nedjelja, 22.12.2013.

Marseille je u prvoj utakmici nedjeljnog programa francuske lige dočekao Bordeaux na Velodromeu. Iako su domaćini bolje otvorili utakmicu i izgledali bolje na terenu, gosti su poveli i zabili dva pogotka. Marseille je uspio izvući remi u nepune dvije minute u drugom poluvremenu...

Marseille je bio puno konkretniji početkom utakmice. Vezni red domaćih tražio je Gignaca i Thauvina koji su neprestano bili u blizini protivničkog gola, no s malo upotrebljivih lopti koje bi bile opasne. Neke prilike koje su bile izgledne završile su u gol-autu, a najbolja od njih bila je Thauvinova kada je odličnom fintom prevario dvojicu braniča u šesnaestercu, no zatim pucao u vanjski dio mreže.

Bordeaux je bio bezopasan u prvih pola sata igre, a onda je u 33. minuti uputio prvi udarac u okvir Marseilleva gola i odmah poveo. Korner je izveo Obraniak, a ubačena lopta pred golom je pronašla Jussiea koji je najviše skočio i glavom pospremio loptu pod Mandandinu prečku za vodstvo svoje ekipe.

Marseille je potpuno preuzeo loptu u svoj posjed do kraja prvog dijela, imao je i odličnu priliku za izjednačenje kada je iz sredine kaznenog prostora pucao Imbula, no i taj je udarac otišao tik uz stativu, pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću gostiju.

Početak drugog poluvremena donio je nešto mirnije razdoblje u kojem se nije mnogo toga događalo. Trebalo je dočekati 66. minutu da Bordeaux poveća svoju prednost drugim golom. Nakon akcije po desnoj strani Mariano je ubacio loptu u sredinu gdje ju je ispred Abdallaha pokupio Belay i pogodio daljnji kut za 0:2.

Domaći su se trgnuli nakon tog gola i krenuli agresivnije prema protivničkim vratima. To se isplatilo u 73. minuti kada je prvi Marseilleov gol zabio Romao nakon slobodnog udarca na desnoj strani. Lopta je prvo pogodila stativu, no zatim ju je Romao poslao u mrežu.

Već minutu kasnije, Marseille je imao novu akciju u kojoj je s lijeve strane loptu pred gostujući gol ubacio Mendy, a tamo se između dvojice obrambenih igrača dobro snašao Gignac i izjednačio rezultat koji se do kraja utakmice nije mijenjao.

Bordeaux je četvrti na tablici s 31 bodom, za trećim Lilleom zaostaje osam bodova. Marseille još uvijek traži pobjedničku formu, a trenutno su šesti s 29 osvojenih bodova.