Monaco
Monaco 1:2 Valenciennes
Valenciennes

Josip Piršljin • petak, 20.12.2013.

Posljednje ovogodišnje kolo Ligue 1 otvorili su nogometaši Monaca i Valenciennesa, a rezultat je na kraju bio neočekivan. 18. momčad lige pobijedila je klub iz kneževine i spriječila ga da barem privremeno zasjedne na vrh tablice.

Iznenađenje 19. kola Ligue 1 dogodilo se odmah na otvaranju. Drugoplasirani Monaco je na svom stadionu Louis II ugostio Valenciennes koji se nalazi na 18. mjestu, a nakon 90 minuta slavili su autsajderi. Gosti su pobijedili 2:1 što im ipak nije bilo dovoljno da pobjegnu iz zone ispadanja.

Monaco je uoči ove utakmice nanizao pet pobjeda u prvenstvu i imao je priliku, barem nakratko, prestići PSG na čelu ljestvice, ali nije uspio. Momčad belgijskog stručnjaka Ariela Jacobsa upisala je prvu pobjedu u ligi nakon šest susreta.

Hrvatski vratar Danijel Subašić bio je na golu kluba iz kneževine, ali nije mogao ništa napraviti da spriječi vodstvo Valenciennesa iz 30. minute. Abidal je bio neoprezan pred svojim vratima i poslao je loptu u vlastitu mrežu.

S rezultatom 0:1 se otišlo na predah, a u 58. minuti gosti su povećali svoju prednost. Odigrali su brzu kontru kojom je Ducourtioux izašao sam na Subašića i kroz noge mu zabio za 2:0. Monaco je do kraja dvoboja pokušao izjednačiti i bio na dobrom tragu, no nije uspio.

Claudio Ranieri je na poluvremenu ubacio Falcaa u igru, a kolumbijski napadač je imao sjajnu priliku smanjiti rezultat u 83. minuti. Pucao je s bijele točke, ali nije pogodio mrežu Penneteaua. No, ubrzo je smanjio njegov sunarodnjak Rodriguez, ali to je bilo sve od domaćina.