Barcelona 4:0 Elche
Elche

Branimir Korać • nedjelja, 05.01.2014.

Elche nije uspio nauditi Barceloni koja je na svom travnjaku uvjerljivo slavila i vratila se na vodeću poziciju na ljestvici. Raspoloženi Alexis Sanchez i Pedro Rodriguez bili su kreatori novog visokog slavlja Katalonaca...

Barcelona je na Camp Nouu potvrdila status favorita protiv Elchea i upisala glatku pobjedu 4:0. Domaćinu je dodatni motiv u ovom susretu bila jučerašnja pobjeda madridskog Atletica kod Malage 1:0 čime su Madriđani preuzeli od Barcelone vodeću poziciju.

Iako se Lionel Messi vratio treninzima, Gerardo Martino je procijenio kako još uvijek nije spreman za nastup stoga ga nije koristio u ovom dvoboju, no i bez njega je domaćin jednostavno bio prejak.

Od početka susreta Barcelona je preuzela konce igre u svoje ruke i vrlo brzo je konkretizirala terensku nadmoć. Već u sedmoj minuti Alba je dobro ubacio, a Alexis Sanchez nije mogao propustiti takvu priliku te je bez problema pogodio mrežu.

Elche je uzvratio osam minuta kasnije kada je u kontranapadu došao u vrlo dobru priliku, Boakye nije loše pucao, međutim umjesto mreže, pogodio je gredu.

Kazna je stigla već u sljedećoj minuti kada je Fabregas lijepo proigrao Pedra, ovaj zaobišao Tona i udvostručio vodstvo domaćina.

Na semaforu je stajala tek 16. minuta, a nade Elchea su bile potopljene. Do kraja prvog dijela Barcelona je mogla dodatno povisiti prednost, niz kvalitetnih prilika propustili su Pedro i Sanchez te se na odmor otišlo sa "samo" 2:0.

Na samom početku drugog dijela morala je Barcelona povesti i s 3:0. Sapunaru je u kaznenom prostoru srušio Fabregasa opravdano je dosuđen kazneni udarac, no Xavi neočekivano promašuje vrata.

Treći gol je ipak visio u zraku i stigao je u 63. minuti kada je većinu posla obavio Pedro koji je odlično pronašao u sredini Sancheza, a ovom nije bilo teško pogoditi nečuvanu mrežu.

Raspoloženi Alexis Sanchez tražio je hat-trick i do njega je stigao u 69. minuti. Nakon što je srušen na 25 metara od gola gostiju, sam je izveo slobodni udarac i vrlo dobro pogodio za 4:0.

Bio je to ujedno i konačni rezultat susret, do kraja promjena nije bilo iako je Martino dao priliku u posljednjih desetak minuta za "zagrijavanje" i Neymaru koji nije uspio nadmudriti Tona.

• Obrisan korisnik05.01.2014. u 19:33
    rezultat je mogao biti dvocifren. Unedjelju će se vidjeti prava vrjednost i Atletka ali i Barce. Barcelona je krizzu prošla gotovo neokrznuta a igra im raste iz utakmice u utakmicu i konaćno biti će kompletni