Real Madrid
Real Madrid 3:0 Celta Vigo
Celta Vigo

Branimir Korać • ponedjeljak, 06.01.2014.

Madridski Real u pretposljednjem susretu 18. kola La Lige te prvom prvenstvenom u 2014. godini, s glatkih 3:0 svladao je na Santiago Bernabeuu momčad Celte iz Viga. Dugo je Celta pružala otpor, imala je i nekoliko zanimljivih prilika, međutim ipak nije izdržala i Madriđani su očekivano slavili...

Pobjede Barcelone i Atletica stavile su novi pritisak na Real Madrid koji si niti slučajno nije smio dopustiti kiks na domaćem terenu protiv Celte ukoliko želi ostati u borbi za naslov prvaka. Koliko rijetko Barcelona i Atletico kiksaju, svaki gubitak boda je za Kraljevski klub ravan velikom koraku unazad u borbi za naslov stoga se protiv skromne Celte nije smjelo kiksati.

Međutim Celti gori pod petama i nije stigla na Santiago Bernabeu samo tako se predati pa je u dobrom dijelu susreta uz kvalitetnu obranu pokazivala i ambiciju za krenuti prema naprijed. U nekoliko takvih napada opasno je prijetila Diegu Lopezu, no vratar domaćina nije morao po loptu u mrežu.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, domaćin je pleo mrežu oko gola Celte, ali nije konkretno prijetio. S druge strane je tako opasnije živio Diego Lopez posebno nakon pokušaja Malla, Charlesa i Rafinhe.

Zato je u drugom poluvremenu Realova inicijativa stigla na naplatu. Nakon 67 minuta jalovih napada domaćin je napokon stigao do prednosti i to zahvaljujući golu Karima Benzeme na dodavanje Jesea.

Poslije postignutog pogotka domaćin je zaigrao slobodnije, skinuo je pritisak s leđa, a kada je Cristiano Ronaldo u 82. minuti povisio na 2:0, bilo je jasno da će bodovi ostati na Santiago Bernabeuu. U sudačkoj nadoknadi Ronaldo je postigao i treći pogodak i to na idealno dodavanje Garetha Balea.

Luka Modrić je ponovno odigrao jako dobru utakmicu i svih 90 minuta je odrađivao veliki posao u sredini terena te definitivno bio među boljim igračima kod domaćina.