Napoli pobjedom zadržao priključak s vrhom, Milan uvjerljiv

Filip Han • ponedjeljak, 06.01.2014.

Odigrano je šest utakmica 18. kola Serie A. Domaćini su imali uspješno poslijepodne, s izuzetkom Udinesea kod kojeg je pobijedila Verona. Napoli, Genoa i Catania upisali su pobjede od 2:0, Milan je bio uvjerljiv protiv Atalante, kao i Parma protiv Torina...

Napoli je bez problema kod kuće pobijedio Sampdoriju. Utakmica koja je otvorila današnji program bila je neizvjesna cijelo prvo poluvrijeme, prvenstveno zato što Napoli nije uspio realizirati svoje prilike. Prvi put su Napolitanci u tome uspjeli u 53. minuti kada je za vodstvo pogodio Mertens. Već devet minuta kasnije isti je igrač zapečatio pobjedu svoje momčadi svojim drugim pogotkom iz slobodnog udarca nakon čega se rezultat više nije mijenjao.

Josip Radošević odigrao je šest minuta krajem utakmice za Napoli.

Milan je nakon dugo vremena odigrao dobru utakmicu i uvjerljivo pobijedio Atalantu rezultatom 3:0. Goste je u 35. minuti načeo Kaka što je bio jedini gol u prvom poluvremenu. Utakmica je bila potpuno riješena kada je Kaka drugi puta pogodio u 65. minuti, a samo dvije minute kasnije treći gol je nakon nekoliko propuštenih prilika ipak uspio zabiti Cristante.

Ni Genoa nije imala problema protiv Sassuola. U 28. minuti Gilardino je zabio iz penala za 1:0, a krajem prvog poluvremena Bertolacci je postavio rezultat 2:0 za koji će se ispostaviti da je konačan. Genoa je mogla zabiti još jednom, no dugi penal na utakmici nije uspio realizirati Gilardino pa se rezultat nije mijenjao.

Šime Vrsaljko odigrao je cijelu utakmicu za Genou.

Parma se uspjela oporaviti od početnog zaostatka protiv Torina i na kraju uvjerljivo slaviti. U 21. minuti Immobile je doveo Torino u prednost, a probuđenoj Parmi trebalo je 13 minuta za izjednačenje. U 34. zabio je Marchionni za 1:1, a preokret je uslijedio u 44. minuti nakon pogotka Lucarellija. Gol za konačnih 3:1 zabio je u 70. minuti Amauri.

Identičnim rezultatom slavila je Verona u gostima kod Udinesea. U devetoj minuti Toni je poentirao za vodstvo, a on je bio i autor drugog pogotka u 39. minuti. U 44. Pereyra je uspio smanjiti zaostatak, no u 70. minuti Iturbe je potvrdio pobjedu Verone.

Posljednja Catania uspjela je pobijediti Bolognu rezultatom 2:0. U 23. minuti Bergessio je zabio prvi gol, dok je za drugi zaslužan Lodi u 66. minuti iz jedanaesterca nakon što je dosuđeno igranje rukom Morlea u kaznenom prostoru.