Lazio
Lazio 1:0 Inter
Inter

Filip Han • utorak, 07.01.2014.

U posljednjoj utakmici 18. kola talijanskog prvenstva Lazio je kod kuće minimalno pobijedio Inter. Za pobjedu bio je dovoljan gol Miroslava Klosea, a Inter je porazom propustio priliku vratiti se na peto mjesto tablice ispred Verone...

Prvo poluvrijeme utakmice nije donijelo pretjerano puno dobrih prilika, a nešto bolje izgledao je Lazio. Miroslav Klose bio je najveća opasnost za goste, no nije uspio realizirati nekoliko svojih prilika kroz prvih 45 minuta. U 36. minuti zaiskrilo je na terenu između Guarina i Lulića, umiješao se i Radu, a sve je završeno žutim kartonima njemu i Guarinu.

Inter je bio nešto življi u drugom poluvremenu, a ostat će upamćena prilika Nagatoma iz 61. minute kada je pokušao glavom, no Handanović je uspio to obraniti. Bio je to jedini Interov udarac u okvir gola na cijeloj utakmici.

Pogodak je konačno pao u 81. minuti kada je ubačaj Candreve u mrežu poslao Klose nakon što je gostujuća obrana zaspala. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata.

Mateo Kovačić u igru je ušao u 60. minuti odigravši solidno do kraja utakmice.

Inter je ostao na šestom mjestu tablice iza Verone koja je ranije upisala pobjedu i preskočila ga, za njom zaostaje s jednim bodom. Lazio došao do desetog mjesta lige.

• Obrisan korisnik07.01.2014. u 21:44
    nastavlja se rannochiina dominacija nad živcima interovih navijača. iznova se potvrđuje kao najgori stoper intera u povijesti.
  • Obrisan korisnik07.01.2014. u 11:16
    Inter treba debelo radit na obrani, trostruka kruna prije 4 godine je osvojena na jakoj obrani, ne na napadu, a opet mi je drago vidit Miru kako zabija, da je to jučer bio Miro iz najboljih dana zabio bi sigurno 3-4 gola, godine čine svoje, ali bi ga volio vidit u Brazilu :)