Fiorentina godinu otvorila pobjedom, remi Chieva i Cagliarija

Filip Han • nedjelja, 05.01.2014.

U prvim dvjema utakmicama 18. kola talijanskog prvenstva remi u slabašnoj predstavi odigrali su Chievo i Cagliari, a Fiorentina je očekivano bila bolja od Livorna...

U prvoj utakmici dana bodove su podijelili Chievo i Cagliari. Nije to bila lijepa utakmica, a oskudijevala je i dobrim prilikama kojih gotovo nije ni bilo. Konačnih 0:0 najbolje prikazuje situaciju na terenu i najpravednija je raspodjela bodova.

Manuel Pamić nije ulazio u igru kod Chieva.

Cagliari je trenutno na osmom mjestu tablice s 21 bodom, Chievo se nalazi na 16. poziciji sa 16 bodova.

Fiorentina je bolje otvorila utakmicu protiv gostujućeg Livorna, te je od samog početka konstantno pokušavala pronaći put do gola. Gosti su se dobro branili, a u nekoliko navrata dobro je reagirao i Bardi spriječivši pogotke. Do poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Fiorentinina dominacija napokon je kapitalizirana u 66. minuti kada je nakon kornera zabio Gonzalo Rodriguez za vodstvo svoje ekipe. Livorno je imao odličnu priliku izjednačiti u 78. minuti, no Neto je dobro reagirao i spriječio Benassijev pokušaj iz blizine. Domaći su nakon toga ponovo većinom imali loptu u svojim nogama, a promjene rezultata nije bilo.

Ante Rebić nije dobio priliku u redovima pobjednika.

Fiorentina je pobjedom još malo pobjegla Interu na četvrtom mjestu, sada ima pet bodova više od milanske momčadi. Livorno se i dalje muči s formom, nalazi se na pretposljednjem mjestu lige s 13 bodova.