Juventus 3:0 Roma
Roma

Juventus uvjerljivo slavio u derbiju i pobjegao Romi na +8

Kristijan Musa • nedjelja, 05.01.2014.

Aktualni nogometni prvaci Italije, Juventus, su slavili u svom prvom susretu u 2014. godini u derbiju ne samo 18. kola Serie A već i cijelog prvenstva. Roma je upisala prvi ovosezonski poraz te je sada na zaostatku od čak osam bodova na najnovijoj ljestvici talijanskog prvenstva.

Derbi susretom između Juventusa i Roma nije mogla bolje početi talijanska nogometna 2014. godina. No, nitko se nije posebno nadao uvjerljivoj pobjedi domaćih od 3:0 i prvom ovosezonskom porazu Vučice, i to bez ispaljenog metka.

Roma je imala loptu više u svom posjedu u prvih 45, ali što se konkretizacije prilika tiče, domaći su tu bili znatno bolji. U 17. minuti je tako Carlos Tevez prihvatio loptu u šesnaestercu te ju nakon što je prešao svog čuvara poslao Arturu Vidalu, koji je loptu potom proslijedio u bliži kut vratara De Sanctisa za vodstvo Stare Dame.

Do kraja poluvremena je Juventus ponovno bio bliže pogotku nego gosti, a u najboljoj prilici našao se Fernando Llorente pet minuta prije kraja prvog dijela. Ipak, do promjena rezultata nije došlo te je Juventus s minimalnom prednošću od 1:0 otišao na odmor.

U nastavku je bilo posebice zanimljivo. Već u trećoj minuti drugog dijela je za dvostruko vodstvo Juventusa pogodio Leonardo Bonucci na centaršut Andreje Pirla. Roma je svim raspoloživim oružjima pokušala što prije smanjiti rezultat, ali joj to nikako nije polazilo „za nogom“.

Naprotiv, 15 minuta prije kraja ostali su s desetoricom igrača nakon isključenja Danielea De Rossija, a samo dvije minute nakon toga Romu je brojčano smanjio i Leandro Castan, koji je nakon što je rukom pokušao spasiti vlastita vrata predao loptu Mirku Vučiniću da s bijele točke domaće dovede do vodstva od 3:0.

Crnogorski napadač je iskoristio dobivenu priliku te realizirao kazneni udarac. Unatoč situaciji s dva igrača više, Juventus je „stao“ na rezultatu 3:0 te se ovim trobodom odlijepio Rome na ljestvici Serie A na čak osam bodova.

Hrvatski nogometaš u redovima Rimljana Tin Jedvaj proveo je cijeli susret na klupi za rezervne igrače.

• Obrisan korisnik08.01.2014. u 12:09
    Slušaj nisam neobjektivan vać naprotiv gledam to iz neutralnog kuta (ti si očito njihov navijać) i ne želiš neke stvari vidjeti.Juventus je drmao talijanskim nogometom i savezom i sucima i osvajao prvenstva njihovom pomoću čak i više nego šta su im oduzeli!To što su ih kaznili malo je promjenilo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.01.2014. u 15:08
    Oprosti ali ti ga stvarno lupetaš. Rekao si da si da pratiš Serie A puno godina, e pa pratim je i ja, skoro 30 godina. Juventus je platio svoju cijenu i sad se polako pokušava vratiti na europsku scenu. Vidi se da još zaostaje dosta za najboljim europskim momčadima i da će teško u narednih par... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.01.2014. u 07:55
    Vidim da ovdje ima nekih koji prate Italiju par mjeseci ili su zagriženi navijači Juvea inače bi znali šta su radili sa sucima i kupovanjem utakmica!Sve u skladu sa svojim statusom nekada!Pročitajte si malo!
  • Obrisan korisnik06.01.2014. u 16:40
    Thiago Alacantra ako misliš da je ulaganje u stadione odnosno infrastruktura bitna za dobru ligu onda stvarno nemaš pojma o nogometu,Seria A unatoč problemima koje ima je jedna po meni uz Englesku najzanimljivija liga petice,pozitivnih stvari ima Napoli i Fiorentina igraju super nogomet,Roma će se... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.01.2014. u 11:29