Cedevita se lako obračunala sa Zadrom

Bernard Jurišić • subota, 11.01.2014.

Malo je bilo neizvjesnosti u hrvatskom okršaju u regionalnoj ABA ligi. Cedevita se bez velikih problema obračunala sa Zadrom zaustavivši se na plusu od 24 poena...

Cedevita je i protiv Zadra nastavila seriju pobjeda u 2014. godini. U utakmici u kojoj su se Zadrani dobro držali nekih petnaestak minuta Cedevita je na kraju ubilježila uvjerljivu pobjedu.

Do sredine druge četvrtine rezultat je bio prilično izjednačen, a Cedevita serijom od 11:0 završava prvo poluvrijeme i na veliki odmor odnosi prednost od 37:26.

u drugom poluvremenu prednost Cedevite je konstantno rasla, dosegavši najviših 71:38 pet minuta prije kraja. Zadar je do kraja ipak uspio malo "uljepšati" poraz, no pobjeda Cedevite ni u jednom trenutku nije došla u pitanje.

I jedan i drugi trener na parket su poslali sve svoje igrače, a najbolji su kod pobjedničke momčadi bili Jusuf Nurkić s 15 poena i šest skokova, te Miro Bilan s 14 poena i devet skokova. Kod Zadra je najefikasniji bio Ivan Batur s 13 poena, Toni Dijan je zabio 11.

• Obrisan korisnik12.01.2014. u 14:23
    To je procjena struke IADERA... Široki sigurno nema veći proračun od Zadra. Dakle Kaštropil..... Ovo kako Zadar igra nevalja ništa. Meni će osobno biti žao ako Široki nagodinu ne bude igrao ABA ligu jer to po svemu zaslužuje. Kako stvari stoje između ta dva kluba će se birati zadnji koji ispada... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.01.2014. u 10:19
    Moglo bi od ovog Nurkića biti nešto,pa možda čak i veliko!!
  • Obrisan korisnik12.01.2014. u 10:15
    Pojavilo se u Hrvatskoj par odličnih mladih trenera, ali naši klubovi (uprave) i dalje (20 godina) vrte ista imena od kojih nikad ništa. Ni igre, ni razvoja igrača, ni rezultata. Ništa od ništa.
  • iadera12.01.2014. u 10:13
    Nije se Zadar odreka Kaštropila, nego mu nije moga dati veću plaću.
    iadera
  • Obrisan korisnik12.01.2014. u 06:41
    Odlična je stvar što Mazalin dobija početnih 4-5 minuta. Tako je lani kod Maljkovića počinjao Babić - sad je nositelj igre. Razlika u kvaliteti je velika bez obzira na neigranje Delaša, novog Amera i već "zaboravljenog" Tomasa. Ceda pod košem dominantna. Zadar se nije smio odreći... [više na forumu]