Partizan rutinski apsolvirao Krku, Igokei tijesna pobjeda nad Mega Vizurom

Kristijan Musa • nedjelja, 12.01.2014.

Kompletirano je i 16. kolo Jadranske košarkaške ABA lige. U nedjeljnim susretima su do domaćih pobjeda došli Igokea i Partizan. Igokea je u Laktašima slavila tijesnu pobjedu protiv Mega Vizure, dok je Krka poprilično namučila branitelje naslova, koji su ipak stigli do dvoznamenkastog slavlja u Pioniru.

Beogradski Partizan upisao je pobjedu u okviru 16. kola Jadranske ABA lige. Aktualni prvak Slovenije, Krka iz Novog Mesta je stvarala probleme braniteljima naslova, ali na kraju su ipak upisali poraz od 13 poena razlike. Partizan je u ovom susretu bio ponovno pod vodstvom Duška Vujoševića, koji je određeno vrijeme bio odsutan zbog bolesti.

Krka je od samog početka igrala ravnopravnu košarku s Partizanom, koji je ipak nakon prvih deset minuta izgradio prednost od pet pogodaka razlike. Do poluvremena su ju uspjeli povećati za još jedan poen te u nastavku pokušati sačuvati stečeni rezultatski suficit. Odlična treća dionica im je uvelike pomogla pri ostvarivanju 13. ovosezonske pobjede, dok su gosti u izrazito neefikasnoj posljednjoj dionici uspjeli smanjiti zaostatak na 13 poena razlike (80:67).

Tarence Kinsey je ubacio 17 poena uz šest ukradenih lopti za Crno-bele, Bogdan Bogdanović je dodao 14 poena i pet skokova, Musli ih je pratio s 12, a Lauvergne s 11 ubačaja. Redove Krke je predvodio Jaka Klobučar s 21 poenom i šest skokova, Edo Murić je dodao 11 poena, a hrvatski košarkaš Zvonko Buljan deset poena i pet skokova.

U Laktašima je pak Igokea upisala tešku pobjedu nad Mega Vizurom. Gosti iz Smedereva su velikim dijelom utakmice bili dominantniji te momčad koja je uživala rezultatsku prednost, da bi Igosi u posljednjoj dionici preokrenuli rezultatsku situaciju te priveli susret kraju. U pojedinim trenucima posljednje dionice bilo je osam-devet razlike za domaće, ali su tricama gosti stigli do konačnih -3 (83:80).

“Borili smo se koliko smo mogli, ali smo posustali u završnici susreta. Znali smo da je Igokea kvalitetna ekipa, dobro smo se spremili, ali na kraju nismo imali dovoljno sreće da zabilježimo pobjedu“, rekao je košarkaš Mega Vizure i reprezentativac Srbije Vasilije Micić.

„Mega Vizura ima odličan mlad tim, koji nas je večeras dobro namučio. Imali smo mnogo problema, ali smo na kraju ipak uspjeli da slomimo otpor neugodnih gostiju. Važno je da smo upisali novu pobjedu i vratili se na pravi put“, izjavio je igrač aktualnih prvaka Bosne i Hercegovine Siniša Štemberger.

Upravo je Štemberger sa 16 poena predvodio momčad Milutina Latinčića do pobjede. Sergerio Gipson i Nemanja Gordić su ga pratili s po 14 poena, Gipson s osam asistencija, a Gordić sa šest asistencija i pet skokova.

Najbolji u redovima Mega Vizure bili su Nemanja Dangubić s 18 i Nemanja Radović sa 14 ubačaja.