Serie A, 21. kolo, 25.01.2014, 18:00 h
Napoli
Napoli 1:1 Chievo
Chievo

Napoli nije iskoristio mnogobrojne prilike te se morao zadovoljiti bodom protiv Chieva

Kristijan Musa • subota, 25.01.2014.

Prvu utakmicu subotnjeg programa 21. kola Serie A na San Paolu su odigrali Napoli i Chievo. Chievo je postigao lijep pogodak na otvaranju susreta te se do kraja utakmice branio te ipak popustio u posljednjim minutama. Međutim, gosti će se sasvim sigurno zadovoljiti osvojenim bodom, kojim su barem na dan pobjegli od zone ispadanja.

Napoli je na svom San Paolu dočekao Chievo u okviru 21. kola talijanske nogometne Serie A. Napolitanci su devet susreta u nizu bez poraza, ali pobjeda nad gostima iz Verone bi ih vratila na samo bod zaostatka za Romom, koja će u nedjelju obaviti svoju obvezu tekućeg kola protiv drugog veronskog prvoligaša.

Iako je Napoli dominirao velikim dijelom utakmice gosti su uspjeli zabiti u prvom dijelu te do kraja susreta izdržati veliki pritisak Napolija i izboriti jako važan gostujući bod. Napoli je imao „više od igre“ u drugih 45 minuta, kontrolirali su utakmicom i nisu dopustili gostima da kreiraju niti jedan kvalitetan napad niti da upute udarac na vrata Cabrala. No, Chievo je ipak imao sreće i sačuvao remi (1:1).

Gosti su bili mnogo bolji u prvom, nego u drugom dijelu. Imali su znatno više loptu u svom posjedu, nego u nastavku te su uputili nekoliko kvalitetnih udaraca u domaća vrata. U 18. minuti su zabili i pogodak za rezultatsku prednost. Cyril Thereau je dodao loptu do Gennara Sarda, koji je loptu namjestio na volej te sjajno pogodio za vodstvo gostiju.

U prvom dijelu je Napoli imao izvrsnu priliku, da ipak ne ode sa zaostatkom na odmor, ali je njihov glavni napad Gonzalo Higuain promašio prazna gostujuća vrata.

Napoli je dominirao u drugom dijelu te pogodak jednostavno „visio u zraku“. Chievo se dugo branio, dugo je trpio mnogobrojne napade domaćih koji su gotovo svih 45 minuta bili s loptom, ali su ipak „pukli“ dvije minute prije kraja, kada je Raul Albiol pogodio za izjednačenje.

Iako je Napoli nakon tog pogotka nastavio s ofenzivnom igrom i ustaljenim napadima na protivnička vrata, nisu uspjeli zabiti pobjednički pogodak te su tako propustili priliku da se ponovno bodovno približe drugoplasiranoj rimskoj Vučici.

Manuel Pamić nije bio na klupi gostiju, dok je pak Josip Radošević odsjedio svih 90 minuta na klupi Rafaela Beniteza.