Lazio
Lazio 1:1 Juventus
Juventus

Kristijan Musa • subota, 25.01.2014.

Na Olimpicu su utakmicu 21. kola odigrali Lazio i Juventus. Juventus je prije nekoliko dana zabilježio poraz na istom stadionu od Rome u sklopu talijanskog kupa, no ovog puta je dobar otpor pružio drugi prvoligaš iz talijanske prijestolnice.

Derbi 21. kola talijanske nogometne Serie A odigrali su Lazio i Juventus. Juventus je u strašnom zaletu te je prije ogleda protiv momčadi Edoarda Reje bila na nizu od 12 uzastopnih pobjeda u Serie A. No, kako su se stvari odvijale na Olimpicu bilo je jasno, da će i taj niz Stare Dame zabilježiti svoj kraj.

Lazio je bio za nijansu bolji u uvodnim minutama susreta, iako je konkretizacija prilika ipak bila na strani Juventusa. U 14. minuti susreta u prilici je bio Miroslav Klose, nakon što je Buffon pokušao predriblati njemačkog napadača, no uklizavanje Klosea ipak nije završilo u mreži.

Deset minuta potom dogodio se glavni detalj cijele utakmice. Konko je poslao sjajnu loptu za Klosea, koji je bio na putu da prijeđe Buffona, ali ga je Gianluigi Buffon nemilosrdno pokupio te zaradio crveni karton. Na vrata je stao rezervni vratar Marco Storari, koji nezagrijan nije uspio dobro reagirati na jedanaesterac Antonija Candreve.

Na odmor se otišlo s prednošću domaćih od 1:0. No, u uvodnim minutama nastavka Juventus je bio agilniji te pretendirao za izjednačujući pogodak. U tim minutama gosti uopće nisu djelovali kao momčad s deset igrača. Nakon točno sat vremena igre, Carlos Tevez je uposlio Lichtsteinera, koji je centrirao za Llorentea, a ovaj sjajno pogodio za 1:1.

Od tada je Lazio preuzeo inicijativu i shvatio da jednostavno mora iskoristiti nogometaša viška i vratiti prednost na svoju stranu. U izvrsnim prilikama bili su Miroslav Klose i Balde Keita, ali je Juventus u oba navrata spasio okvir vrata. U prvom slučaju, kada je Klose šutirao s pet metara, sjajno je reagirao i Storari te loptu odbio o gredu i izbacio iz gola. U drugom navratu Storari je bio svladan, ali Keita nije imao sreće.

Na koncu je momčad Antonija Contea ipak izvukla bod na Olimpicu te trenutno s devet bodova prednost nad Romom predvodio prvenstvenu ljestvicu. Roma će pak u okviru ovog kola igrati na teškom gostovanju kod Verone.

• jeffhardy1925.01.2014. u 23:20
    Tako je to sa Juveom u zadnje vrijeme. Kad god puste protivnika do svojih 20 metara to je u 80% slučajeva gol. Danas su imali i dosta sreće jer su domaćini imali 2 čiste šanse za pobjedu. Treba se dići i dobiti Inter sljedeći tjedan jer još jedan kiks i Roma (ako nastavi pobjeđivat) je tu. Za moj... [više na forumu]